Warning: Creating default object from empty value in /home/mioslt/domains/minijos.lt/public_html/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 743

Įrašai, filtruoti pagal datą: kovo 2020

 

   Kaip ir kasmet, Klaipėdos rajone buvo renkami pilietiškiausi jaunuoliai. Kovo 11-osios renginyje iškilmingai pristatyti aktyviausi ir patriotiškiausi rajono žmonės. Šiemet tarp pilietiškiausių Klaipėdos rajono jaunuolių ir Gargždų ,,Minijos“ progimnazijos mokiniai: Guoda Macijauskaitė (7b klasė) ir Ovidijus Oželis (8c klasė). Mokiniai apdovanoti Asociacijos „Gargždų jungtinės pajėgos“ įsteigtais atminimo ženklais, liudijimais ir Jaunimo reikalų tarybos prizais.

   Mokyklos bendruomenė itin džiaugiasi ir didžiuojasi savo iniciatyviais ugdytiniais.

Kasmet „Minijos” progimnazijoje organizuojamos įvairios netradicinės ugdymo dienos. Šiemet vienai iš jų skirtas ypatingas dėmesys, nes vasario mėnesį bendruomenė šventė mokyklos 75-erių metų jubiliejų. Iš anksto pradėta ruoštis ir diskutuoti, kaip organizuoti veiklas, kad jos būtų įdomios ir prasmingos.

Visą savaitę nuo pirmadienio (24 d.) iki penktadienio (28 d.) kiekvieną dieną vienos pamokos metu mokiniai turėjo galimybę susipažinti su šios mokyklos istorija, pajausti, kuo gyvena ir ką išgyveno šią istoriją kūrę žmonės – dirbę mokytojai, čia užaugę mokiniai. Pažiūrėję filmą apie mokyklos istoriją, moksleiviai kūrė klausimus mokytojui, dirbusiam prieš 75-erius metus, rašė apie įsivaizduojamą ateities mokyklą, samprotavo, ką kiekvienam iš jų reiškia mokykla. Taip ir patys tapo šios istorijos dalimi, jos kūrėjais.
Savaitę vainikavo visų laukiamas penktadienis, suteikęs naujų išgyvenimų ir patirčių. Tądien veiklos buvo suplanuotos pagal amžiaus grupes – 5–6 ir 7–8 klasių mokiniams. Siekiant paskatinti moksleivius domėtis svarbiausiais Lietuvos įvykiais ir ugdyti pasididžiavimą savo valstybe istorijos mokytojos J. Grimalienė ir G. Januškienė jaunesniesiems organizavo protų kovas. Laimėjusioji komanda buvo apdovanota šių pedagogių įsteigtais prizais – dešimtukais.
Ypač nenustygdami penktokai ir šeštokai laukė mokytojos A. Lukauskienės organizuotos veiklos mokykloje - estafetės „ Lobio“ ieškojimas. Susiskirstę į komandas po dešimt žmonių lobių ieškotojai turėjo aplankyti penkias stoteles ir kiekvienoje jų įvykdę užduotį – išsprendę rebusą, sudėlioję iš atskirų detalių dėlionę ar sukūrę ketureilį – gaudavo užuominą, kur ieškoti kitos stotelės. Azartiškai ir linksmai nusiteikę mažieji pagaliau surado paslėptą lobį – pilną padėklą saldumynų.
Penktadienį tiek jaunesnieji, tiek vyresnieji stebėjo edukacinį spektaklį “Eureka Plius”, kuris nepaliko nė vieno abejingo. Spektaklį lydėjo juokas, plojimai ir nuostabos šūksniai. Moksleiviai turėjo galimybę nusikelti į praeitį su linksmaisiais aktoriais, kurie įkūnijo tokius mokslininkus kaip Archimedas, I. Niutonas, kad patirtų atradimo džiaugsmą ir šūktelėtų “Eureka”. Sprogimai, ugnies kamuoliai, lazeriai ir eksperimentai daugeliui dalyvių šią kelionę pavertė nuotykiu, kuriame jie buvo ne tik stebėtojai, bet ir aktyvūs dalyviai, turėję galimybę nulemti eksperimento baigtį. Ši edukacija praturtino mokinius ne tik įvairiomis emocijomis, bet ir pagilino turimas fizikos ir chemijos žinias.
Tądien vyresniųjų klasių mokinių dar laukė įsimintinas žygis. Kartu su gide M. Vasyliene vaikai aplankė žymias Gargždų vietas. Tie, kurie dar nežinojo, išgirdo, jog Gargždai kažkada buvo pasienio miestelis, kuriame buvo įsikūrusi muitinė, susipažino su žydų istorija, genocido vieta.
Pasibaigus dienai, liko dar vienas prisiminimas ir dovana mokyklai – mokinių kurtomis popierinėmis gėlėmis puošta sienelė.
Taigi dar viena išskirtinė netradicinė diena, kurios sumanymas – padėti mūsų vaikams pažinti savo mokyklos, miesto istoriją, praleisti dieną linksmai ir prasmingai.

Paskelbtas Renginiai

 

     Nulingavo garbingas 75-asis mokyklos jubiliejus, o dovanos dar nesibaigė. Kovo 3 dieną ,,Minijos” progimnazijos jaunosios tinklininkės mokyklai padovanojo I vietą. Mokyklos rinktinė dalyvavo Lietuvos mokyklų žaidynių Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų merginų tinklinio varžybose. Jos vyko Gargždų miesto policijos sporto salėje.

   Varžybose dalyvavo „Vaivorykštės“ gimnazijos ir „Minijos“ progimnazijos merginų komandos. Rungtynes pirmą kėlinį rezultatu 25:17 laimėjo „Minijos“ progimnazijos komanda. Antrą kėlinį tokiu pat rezultatu nugalėjo gimnazistės. Lemiamame trečiame kėlinyje paaiškėjo, kuri komanda kovo 12 dieną vyks į Lietuvos mokyklų žaidynių regionines tinklinio varžybas. Trečio kėlinio kova buvo labai permaininga. Pirmavo tai viena, tai kita komanda. Kėlinio pabaigoje abi komandos surinko po 15 taškų, tačiau sėkmė nusišypsojo „Minijos“ progimnazijos tinklininkėms. Jos nugalėjo rezultatu 17:15 ir laimėjo rungtynes 2:1.

   Mokyklos komandoje žaidė: Milda Kvekšaitė, Ugnė Giaštautaitė, Deima Šliuožaitė, Austėja Andriejauskaitė, Liepa Lukauskaitė, Austėja Vyšniauskaitė, Rusnė Lukauskaitė, Smiltė Vaitkevičiūtė ir Gabija Cemnolonskytė.

   Komandai vadovavo kūno kultūros mokytoja Jolanta Žukauskienė.

 

    Kovo 4 dieną Gargždų policijos sporto salėje vyko Lietuvos mokyklų žaidynių Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų vaikinų tinklinio varžybos.

   Varžybose ,,Minijos” progimnazijos komanda varžėsi su Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos ir Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos vaikinų komandomis. „Minijos“ progimnazijos vaikinai susitikime su Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos rinktine turėjo pripažinti gimnazistų pergalę - 2:0 (25:18 ir 25:15).

   Dėl antros vietos vyko graži kova ir po įtempto mūšio pergalę šventė Judrėnų Stepono Dariaus pagrindinės mokyklos tinklininkai - 2:1 (22:25, 25:23, 15:9).

   Klaipėdos rajono bendrojo ugdymo mokyklų varžybose mokyklos vardą gynė ir III vietą iškovojo šie mokiniai: Lukas Jocius 8b, Lukas Mardosa 8a, Gvidas Stasius 8a, Robertas Puidokas 8b, Jonas Žutautas 8c, Rokas Adomauskas 8c, Arminas Jokubaitis 8c, Nojus Šimkus 8e.

   Komandos vadovė kūno kultūros mokytoja Jolanta Žukauskienė.

20 kovo 09, Pirmadienis 11:31

,,Kalbų Kengūra“

Kovo 5 dieną progimnazijoje vyko vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo inicijuotas projektas užsienio ,,Kalbų Kengūra“. Projekte dalyvavo 70 moksleivių. Jo tikslas plėtoti mokinių užsienio kalbų gebėjimus, skatinti mokinių norą mokytis užsienio kalbos, sudaryti sąlygas mokiniams atsiskleisti ir pademonstruoti savo kalbų mokėjimo gebėjimus. Visiems palinkėjome sėkmės ir dabar lauksime rezultatų.

Paskelbtas Renginiai
20 kovo 01, Sekmadienis 18:36

"Cantabile 2020"

Paskutinę pavasarišką žiemos dieną, vasario 29-ąją, septintos klasės mokinės Deimilė Jokšaitė ir Liepa Macuraitė, taip pat ketvirtos klasės mergaičių kvartetas Aistė Adomauskaitė, Neringa Dargytė, Greta Grikšaitė bei Veronika Valauskaitė snieguotu keliu vyko į Vilniaus J. Tallat Kelpšos konservatoriją, kur dalyvavo klasikinės muzikos konkurse „Cantabile 2020“. Pasigrožėjome pavasarėjančiu Vilniumi, aplankėme televizijos bokštą... Mergaičių duetas pelnė diplomą už puikiai atliktas liaudies ir kompozitorės Indros Mažuikaitės dainas, o ketvirtokių kvartetas - padėkos raštą už puikiai parengtą repertuarą. Liepa ir Deimilė susitiko su dainos autore Indra Mažuikaite. Nepakartojami įspūdżiai!

Paskelbtas Renginiai
20 kovo 01, Sekmadienis 18:26

"Informiko žinių forumas"

Vasario 28 d. Kauno Technologijų Universitete vyko respublikinė žinių ir patirties pasidalinimo moksleivių konferencija "Informiko žinių forumas". Savo sukurtus projektus konferencijoje pristatė ir progimnazijos jaunieji programuotojai: 3c klasės mokiniai - Manfredas Indzelis, Joris Mukauskas, Kajus Šilinskas, Toma Pociūtė; mokytoja Vanda Majauskienė, bei 7a ir 6d klasių mokiniai - Karolis Rašimas, Titas Žabinskis, Mykolas Pipiras, Kęsmina Kulikauskaitė; mokytoja Raminta Birgėlienė. Konferencijoje tikslas - skatinti mokinius dalyvauti  IT renginiuose, lavinti kompiuterinius įgūdžius, plėtoti kūrybiškumą. 
vaikams sekėsi gerai, patyrė gerų emocijų, pamatė bendraamžių darbus.
Paskelbtas Renginiai