Warning: Creating default object from empty value in /home/mioslt/domains/minijos.lt/public_html/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 743

Įrašai, filtruoti pagal datą: vasario 2020

2019 m. gruodžio – 2020 m. vasario mėnesiais Gargždų „Minijos“ progimnazijos 7-ų klasių mokiniai vykdė projektą „Istorija kine“. Projekto tikslai - skatinti mokinius domėtis Lietuvos ir pasaulio istorija bei ugdyti mokinio bendrąsias kompetencijas.

                      Vykdydami projektą „Istorija kine“ mokiniai turėjo atlikti šias veiklas: pasirinkti filmą bet kuria istorine tema ir peržiūrėti,  įvertinti filmą: kurie faktai yra tikroviški, o kurie faktai - autorių fantazija, sukurti filmo plakatą bei pristatyti filmą mokinių auditorijai.

Mokiniai rinkosi įvairius filmus. Tai iliustruoja šie duomenys.

Be pavadinimo

Istorijos mokytoja Jūratė Grimalienė

 

7 c kl. Austėjos Korbutaitės
7 c kl. Austėjos Korbutaitės
7a kl. Ąžuolo Birgiolos, Armino Liutikos
7a kl. Ąžuolo Birgiolos, Armino Liutikos
7a kl. Deimantės Bružaitės,
7a kl. Deimantės Bružaitės, Deimantės Piaulokaitės
7a kl. Deimilė Jokšaitė
7a kl. Deimilė Jokšaitė
7a kl. Karinos Birgiolės,
7a kl. Karinos Birgiolės, Leonoros Lukrecijos Polekauskaitės
7a kl. Mykolo Pipiro, Motiejaus Pilkaičio, Tito Žabinsko
7a kl. Mykolo Pipiro, Motiejaus Pilkaičio, Tito Žabinsko
7b kl. Laimono Vendelio, Tito Valučio, Edo Šimkaus
7b kl. Laimono Vendelio, Tito Valučio, Edo Šimkaus
7b kl. Rusnės Macikaitės, Aleksandros Medikaitės,
7b kl. Rusnės Macikaitės, Aleksandros Medikaitės, Austėjos Varnelytės
7c kl. Robertos Taučiūtės
7c kl. Robertos Taučiūtės
7d kl. Olivijos Baltutytės, Elingos Dotaitės, Jokūbo Žiliaus
7d kl. Olivijos Baltutytės, Elingos Dotaitės, Jokūbo Žiliaus
7e kl. Vaivos Tulabaitės, Elijos Ūlos Komšlytytės
7e kl. Vaivos Tulabaitės, Elijos Ūlos Komšlytytės
Skydis per Atlantą
Skrydis per Atlantą
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

Paskelbtas Naujienos

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (toliau – Departamentas) informuoja, jog rinkoje atsiradus elektroninėms cigaretėms, jos tampa vis populiaresnės vaikų ir paauglių tarpe. Elektroninės cigaretės kurtos kuo panašesnės į įprastas cigaretes, kad jas atstotų ir imituotų įprasto rūkymo metu patiriamus pojūčius. Elektroninių cigarečių skysčiuose dažniausiai yra nikotino, kuris sukelia priklausomybę. Tyrimai rodo, kad ant elektroninių cigarečių skysčio pakuočių nurodytas nikotino kiekis dažnai nesutampa su kiekiu, nurodytu ant pakuotės, o gaminiuose be nikotino kartais galima jo aptikti. Į elektroninių cigarečių skystį gali būti įmaišoma ir kanapėse randama psichoaktyvioji medžiaga – tetrahidrokanabinolis (THC). Analizuojant psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo įpročius tarp vaikų ir paauglių yra stebimas ne tik elektroninių cigarečių, tačiau ir marihuanos vartojimo didėjimas. Taip pat narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo didėjimas stebimas ir bendrojoje populiacijoje.

Departamentas vis dažniau sulaukia tiek švietimo įstaigų atstovų, tiek tėvų užklausų, susijusių su vaikų ir paauglių rūkymo bei narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo problemomis, todėl atsižvelgdamas į tai, kad visuomenės informavimas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo bei pagalbos gavimo klausimais yra vienas iš psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos uždavinių, sukūrė internetines svetaines:

– www.askritiskas.lt arba K.A.S (kritiškas, atviras, stiprus) – tai interaktyvi interneto svetainė jaunimui nuo 14 m. , sukurta 2018 m. Ja siekiama tinkamai informuoti jaunus asmenis, suteikiant žinių apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo poveikį ir rizikas. Daugiau informacijos apie iniciatyvą K.A.S. galite rasti: http://askritiskas.lt/

 

 

 

 

– www.nerukysiu.lt – tai interaktyvi interneto svetainė, skirta asmenims, norintiems atsisakyti šio žalingo įpročio, taip pat skirta motyvuoti asmenis nerūkyti. Svetainėje galima rasti interaktyvius testus, padedančius sužinoti rūkančiojo tipą bei priklausomybės laipsnį, rūkymo išlaidų skaičiuoklę, interaktyvų žmogaus kūną, parodantį žalą sveikatai, interaktyvų Lietuvos žemėlapį, kur kreiptis pagalbos metant rūkyti ir kt. Plačiau: http://nerukysiu.lt/

 

Paskelbtas Naujienos
20 vasario 20, Ketvirtadienis 18:32

Klaipėdos rajono meninio skaitymo konkursas

  Vasario 13-ą dieną Gargždų muzikos mokykloje vyko Klaipėdos rajono mokinių meninio skaitymo konkursas. Ypač gausus 5-8- tų klasių skaitovų būrys nustebino net komisijos narius. Komisijos pirmininkė dr. D. Vaigauskaitė apibendrindama skaitovų pasirodymus džiaugėsi ne tik mažųjų dalyvių gausa, bet ir puikiu pasiruošimu.

  Mūsų progimnazijai atstovavo J. Šašytė (5e), E. Navickaitė (5e) ir K. Jonelytė (7c). Sveikiname Jogailę, kuri užėmė antrąją vietą ir ,anot komisijos pirmininkės, kaip natūralus brangakmenis sužavėjo nuoširdumu ir natūralumu.

20 vasario 19, Trečiadienis 14:57

PROJEKTŲ MUGĖ 2020

2020 vasario 18 d. vykdomas veiklas tarptautiniuose Erasmus+ projektuose “Mathematics with games and fun in all Europe”, “Water is life” ir “Be the change... you want to be!” darbo grupės nariai pristatė NACIONALINĖJE ŠVIETIMO ĮSTAIGŲ PROJEKTŲ PARODOJE– MINI MOKYMUOSE „PROJEKTŲ MUGĖ 2020“.

Paskelbtas Renginiai
20 vasario 13, Ketvirtadienis 06:41

Prevencinė paskaita "Saugus internetas"

Vasario 5 ir 7 dienomis progimnazijoje vyko prevencinė paskaita skirta 17 - ą kartą Lietuvoje minimai Saugesnio interneto savaitei. Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnės Rasa Matevičienė ir Diana Pipirienė 5 klasių mokinius supažindino, kaip reikėtų saugiai elgtis internetinėje erdvėje. Per paskaitą mokiniams buvo teikiama informacija apie internete slypinčias grėsmes, bendruomenės pareigūnės priminė apie pagrindinius saugaus elgesio principus internete, atkreipė dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkiūs, skatino vaikus saugiai naudotis internetu ir skaitmeninėmis technologijomis. 

Dėkojame policijos komisariato pareigūnėms už nuolatinį bendradarbiavimą ir pagalbą. 

Daugiau informacijos apie saugų elgesį internete galite rasti : https://www.draugiskasinternetas.lt/medziaga-mokymuisi/informacija-kuria-verta-zinoti/

 

Paskelbtas Renginiai

Sveikiname  5  nugalėtojus, dėkojame  47  dalyviams.

Sausio 13- vasario 3 dienomis tarptautinio  Erasmus + programos projekto 2018-1-DE03-KA229-047332_4  „Vanduo yra gyvenimas‘ darbo grupė pakvietė 5-8 klasių mokinius kūrybinėmis ir meninėmis priemonėmis išsakyti savo nuomonę globalia dabarties ekologine tema.

Piešinių konkursas „Gelbėkime vandenyną” skirtas skatinti ekologinę savimonę, diegti ekologinio gyvenimo nuostatas apie atsakingą vartojimą. Konkurso vertinimo komisija, kurią sudarė direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Bušeckienė, dailės mokytoja Alma Tamošauskienė, tarptautinio projekto darbo grupės narės mokytojos Violeta Barbšienė, Stefanija Piaulokienė ir Laima Sukurienė atsižvelgė į piešinio atitikimą temai, į kūrybiškumą, kompozicijos originalumą ir estetiškumą.

Mokinių darbai džiugino išmone, temos pajautimu, tikslingumu, idėjos originalumu, kūrybingu meninės ir techninės raiškos priemonių  panaudojimu.

Džiaugiamės Kamilės Jonelytės  originaliu piešiniu, Gabijos Jocytės, Austėjos Montrimaitės, Austėjos Jablonskytės, Roberto Puidoko, Kamilės Petkutės, Leonoros L.Polekauskaitės, Robertos Taučiūtės, Arėjo Streckio, Dino Šileikos, Roko Šleiniaus, Ulos Mažeikytės darbais.

Komisijos vieninga nuomone tarptautinio piešinių konkurso „Gelbėkime vandenyną” mokyklinio turo  III vietos laimėtojais pripažinti dalyviai Deimilė Jokšaitė 7a kl. , Greta Daukšytė 6 d kl.,Guoda Macijauskaitė 7b kl.

II vietos laimėtoja yra Roberta Taučiūtė 7c kl.

I vietos laimėtoja yra Raminta Jakaitė 5e kl.

Šių penkių konkurso laimėtojų darbai atstovaus progimnaziją  tarptautiniame piešinių konkurso ture Graikijoje šių metų kovo 17 d.

Mokyklinio turo dalyviai  apdovanoti projekto „Vanduo yra gyvenimas” padėkos raštais. Konkurso tarptautinio turo dalyviai bus apdovanoti padėkos raštais arba  nugalėtojų diplomais po antrojo turo.

Mokyklinio turo konkursinius darbus galite pamatyti  čia

https://padlet.com/jaskiene/l7kqi6dmmn0a

 

Projekto „Vanduo yra gyvenimas” darbo grupė

.

20 vasario 11, Antradienis 06:19

Matematika linksmai

Vykdydami tarptautinio Erasmus+ projeto “Mathematics with games and fun in all Europe” veiklą, projekto dalyviai, 3a, 3b, 3c ir 4a, 4b,4c klasių mokiniai, dalyvavo edukaciniame matematikos renginyje “Matematika linksmai”. Renginio metu mokiniai sprendė matematinius galvosūkius, kryžiažodžius, iš geometrinių figūrų dėliojo paveikslus. Džiaugiamės, kad projektinė veikla skatina domėtis matematika. Užduotis rengė ir renginį vedė projekto grupės mokytojos.

Paskelbtas Renginiai

Vasario 6 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijoje viešėjo Liana Derkach, Čerkasų miesto (Ukraina) Švietimo departamento specialistė. Viešnia domėjosi socialinio ir emocinio intelekto ugdymu, programos Lions Quest įgyvendinimo principais. Apie vaikų emocinės būklės gerinimo būdus ir pagalbą vaikui išsamiai pristatė progimnazijos psichologė J. Ronning. Pokalbis buvo šiltas ir nuoširdus, nes vaikų ugdymo problemos yra labai panašios, nepaisant to, kokioje šalyje gyventum.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui L. Zubauskienė

Paskelbtas Naujienos

Sausio 27-29 dienomis Gargždų “Minijos” progimnazijos Erasmus+ projekto “Mathematics with games and fun in all Europe” dalyviai buvo išvykę į antrąjį mobilumą C.D. Teresa Di Calcutta mokykloje Tremestieri mieste Sicilijos saloje, Italijoje. Partneriai iš Italijos, Rumunijos, Kroatijos, Lenkijos, Turkijos bei Lietuvos pristatė paruoštas pateiktis “Maths in daily life”, žaidė matematinius žaidimus, sprendė įvairius uždavinius. Pedagogai pristatė savo šalių švietimo sistemą ir aptarė 3-4 klasių matematikos programą. Mokytojai dalijosi patirtimi apie netradicines matematikos pamokas. Miesto savivaldybėje buvo surengtas susitikimas su vietos valdžios atstovais, kurio metu dalyviai gavo atminimo diplomus. Savo žinias pritaikėme praktiniuose užsiėmimuose, vykdami prie Etnos ugnikalnio, pakartojome matų vienetų žinias t. y. ugnikalnio gylį, ilgį, plotį aukštį, kalno perimetrą, lavos tekėjimo greitį. Skaičiavome kiek metų praėjo nuo lavos išsiveržimų, kiek metų reikia, kad šioje vietovėje vėl augtų augmenija. Apžiūrėdami senovinius Katanijos pastatus mokiniai skaičiavo kiek metų šiems pastatams. Viešnagės metu mokiniai lavino ne tik matematinius, bet ir anglų kalbos įgūdžius, nes projekto metu dalyviai bendravo angliškai.

Projekto koordinatorė mokytoja Aušra Jašmontienė

Paskelbtas Naujienos
20 vasario 04, Antradienis 08:48

Meninio skaitymo konkursas

Kaip ir kasmet, sausio 29- tą dieną „Minijos“ progimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas. Nors dažnai rajoniniame renginyje nuogąstaujama, jog dalyvių mažėja, o šiuolaikinį jaunimą labiau vilioja technologijos ir anglų kalba, vis dėlto mūsų mokykloje susirinko nemažas būrelis dalyvių. Net šešiolika meninio žodžio puoselėtojų ( A. Petreikytė 8 b, A. Achramenkaitė 6e, S. Bielkauskaitė 6 c, J. Šašytė 5e, I. Mikulskytė 5d, D. Lukas 5b, V. Tulabaitė 7e,L. Mišenytė 5e, E. Navickaitė 5e, I. Liaudonskas 6b, A. Kelpšaitė 6e, G. Daukšytė 6d, M. Mikalauskytė 7c, M. Tulabaitė 8e, K. Jonelytė 7c, L. Macūraitė 7a, N. Neimontas 8c), kuriuos ruošė lietuvių kalbos mokytojos D. Prunskienė, Ž. Bartkevičienė, R. Lygutaitė, R. Tamošaitienė ir A. Jančauskienė, atliko lietuvių ir užsienio rašytojų kūrinius.

Skaitovus vertino pavaduotoja ugdymui L. Zubauskienė ir lietuvių kalbos mokytojos. Komisija nusprendė, jog rajono meninio skaitymo konkurse mokyklai atstovaus 5e klasės mokinės E. Navickaitė ir J. Šašytė bei septintokės V. Tulabaitė ir K. Jonelytė.

Dėkojame skaitovams ir juos ruošusioms mokytojoms.

Paskelbtas Renginiai
Puslapis 1 iš 2