Warning: Creating default object from empty value in /home/mioslt/domains/minijos.lt/public_html/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 743

Įrašai, filtruoti pagal datą: gruodžio 2019

19 gruodžio 22, Sekmadienis 18:04

Kūrybinės dirbtuvės „Panaudok dar kartą”

Lapkričio ir gruodžio mėn.  tarptautinio projekto 2018-1-EL01-KA229-048000_2  „Nori pokyčių? Pradėk nuo savęs! ” („Be The Change! You Want To Be! ”) darbo grupė kartu su technologijų mokytoja Alma Žiliene ir jos 5-8 klasių mokiniais surengė kūrybines šventines dirbtuves, kuriose visi norintys galėjo pasigaminti unikalių kalėdinių dekoracijų iš natūralių medžiagų. Lietuviškų advento vainikų kūrimo  ir kalėdinių atvirukų kūrimo dirbtuvės vyko kūrybiškai perdirbant arba naudojant jau panaudotas, lengvai perdirbamas ar gamtines medžiagas.

Kodėl toks dėmesys skiriamas antriniam panaudojimui? Todėl, kas statistika yra baisi. Jungtinių Tautų duomenys rodo, kad kiekvienais metais pasaulis pagamina 2,12 milijardo tonų atliekų ir šie skaičiai kasmet auga! „Mes turime išmokti riboti per didelį mūsų vartojimą. Turime suprasti, kad kūrybiškas perdirbimas ar antrinis panaudojimas yra naudingas aplinkai, taupo pinigus ir gali būti malonaus ir įtraukiantis pomėgis. ”- sako  mokytoja A. Žilienė.

Konstrukcijos iš paprastai laikomų nenaudingomis medžiagų arba gamtos atliekų panaudojimas ugdo vaikų sąmoningumą, aplinkos suvokimą, atsakingą  požiūrį ir elgesį su aplinka, gebėjimą gyventi darnoje su aplinka, plėtoja ekologines kompetencijas. Tai taip pat sustiprina kūrybinį mąstymą bei praturtina kūrybinę vaikų vaizduotę.

Be to, vainikų ar kalėdinių atvirukų kūrimo dirbtuvės yra paprastas ir įdomus užsiėmimas, suburiantis mokyklos bendruomenę šiuo šventiniu laikotarpiu.

Paskelbtas Ugdymas karjerai
19 gruodžio 20, Penktadienis 09:16

INFORMACIJA TĖVAMS!

Informuojame, kad prašymai mokytis Gargždų „Minijos“ progimnazijoje priimami nuo 2020 m. sausio 2 dienos.

Prašymai priimami progimnazijos raštinėje (P. Cvirkos g. 25, 108 kab.), darbo dienomis 7.30- 16.00 val. Turėti vaiko gimimo liudijimą.

 

Progimnazijos administracija

Paskelbtas Naujienos
19 gruodžio 20, Penktadienis 09:10

Christmas is here...

Gruodžio 19 d. “Minijos” progimnazijos 4c mokiniai svečiavosi  “Vaivorykštės” gimnazijoje.  Projekto “Christmas is here...” baigiamoji veikla vyko su 4 b klasės gimnazistais. Projekto dalyviai aptarė Kalėdinio laikotarpio tradicijas, įvardijo Lietuvos ir Anglijos tradicijų panašumus bei skirtumus. Pradinių klasių mokiniai atliko gimnazistų pateiktas užduotis apie Kalėdas. Skambant Kalėdinėms giesmėms mokiniai pasidalino saldžiais prizais.  

Anglų kalbos mokytojos Birutė Ratkuvienė, Aušra Jašmontienė, Edita Girgždienė

 
19 gruodžio 19, Ketvirtadienis 07:55

Christmas is coming ...

Gruodžio 18 d. vyko integruota 3-8 klasių anglų kalbos pamoka netradicinėje erdvėje. Vyresnių klasių moksleiviai papasakojo apie Kalėdų tradicijas Anglijoje, pradinių klasių mokiniai praturtino Kalėdinį žodyną atlikdami viktorinos užduotis, spręsdami kryžiažodžius bei vaidindami šaradas.
Anglų kalbos mokytojos Birutė Ratkuvienė, Aušra Jašmontienė, Violeta Barbšienė, Stefanija Piaulokienė,

Paskelbtas Renginiai

 

Gruodžio 10 d. rytą septyni nykštukai: Kvailutis, Gudrutis, Linksmutis, Miegutis, Drovutis, Čiaudutis ir Niurzgaila bei visi progimnazijos mokiniai tradiciškai įžiebė kalėdinę mokyklos eglutę.

Paskelbtas Renginiai
19 gruodžio 12, Ketvirtadienis 16:24

Apklausa

Gerb. 4-8 klasių mokinių tėveliai,

gruodžio 9–20 dienomis progimnazija vykdo mokinių ir tėvų apklausą „Mokyklos pažanga“. Mokyklų pažangos stebėjimo anketos klausimai susiję su Lietuvos pažangos strategija „Lietuva 2030“ ir valstybės švietimo 2013–2022 metų strategija. Apklausoje dalyvauja visų šalies bendrojo ugdymo mokyklų mokiniai ir jų tėvai. Prašome rasti laiko užpildyti anketą, kadangi, remiantis Jūsų pateiktais atsakymais, bus įvardintos progimnazijos stipriosios ir tobulintinos veiklos sritys. Jeigu anketas užpildžiusių tėvų bus mažiau negu 30 procentų, anketų rezultatai bus neįskaityti.

Anketą galite užpildyti prisijungę prie iqesonline.lt:  http://www.iqesonline.lt/code , o prieigos kodas yra perduotas Jūsų vaikams.

Informaciją apie praėjusių metų apklausos duomenis galima rasti progimnazijos interneto svetainėje http://www.minijos.lt/index.php/lt/veiklos-kokybe

KVIEČIAME aktyviai dalyvauti, nes JŪSŲ nuomonė labai svarbi vertinant progimnazijos veiklos kokybę. Ačiū.

      

Progimnazijos veiklos įsivertinimo grupė  

Paskelbtas Bendrieji

Gargždų „Minijos“ progimnazijos tarptautinio Erasmus+ KA229 mokyklų mainų partnerysčių projekto „MATHEMATICS WITH GAMES AND FUN IN ALL EUROPE“ darbo grupė 2019 m. lapkričio 16-21 dienomis dalyvavo mokymosi programoje Turkijos Mustafa Çalışkan pradinėje mokykloje.

Pirmojo tarptautinės „Erasmus +“ tarpmokyklinių mainų partnerystės programos „MATHEMATICS WITH GAMES AND FUN IN ALL EUROPE“ susitikimo metu dalyvavo 32 mokytojai ir mokiniai iš Turkijos, Italijos, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos ir Lietuvos.

Susikimo veiklas parengė už projektą Turkijoje atsakinga Mustafa Çalışkan anglų kalbos mokytoja Fitnat Tavacı.
Susitikimo metu aptartas projekto turinys ir administraciniai aspektai, sukurtas veiksmingos darbo grupės pagrindas.

Susitikimo veiklos:
• Partnerystės tikslų pristatymas
• Žinių įgijimas ir keitimasis jomis
• Bendradarbiavimo galimybė
• Vykdomos veiklos idėjos

Mobilumas prasidėjo pasveikinant visus susirinkusius projekto dalyvius trumpu turkiškos muzikos, šokių ir mokinių pasirodymų koncertu. Kiekvienos šalies moksleiviai pristatė save ir savo šalį.

Projekto dalyviai susitiko mokyklos su vadovybe, mokytojais, mokiniais, mokinių tėvais. Delegacijai buvo parodyta mokyklos kabinetai, klasės, ugdymosi aplinka. Vizito metu mokytojai pristatė savo šalių švietimo sistemą, išsamiai aptarė kiekvieno mėnesio veiklos eigą ir užduotis.

Mokiniai dalyvavo matematikos užsiėmimuose, kuriems vadovavo vietiniai mokytojai. Jie išmoko matematikos žaidimų, kuriuos žaidžia turkų vaikai. Mokiniai dirbo tarptautinėse grupėse, kurios prisidėjo prie bendravimo anglų kalba įgūdžių ugdymo. Užsiėmimai buvo labai įdomūs bei aktyviai įtraukė 6 šalių mokinius į bendrą veiklą.

Be partnerių mokyklos Nevšeire, aplankėme privačią “Doga Koleji“ mokyklą gretimame mieste. Mokytojai ir mokiniai apžiūrėjo mokymo bazę ir įrangą, kalbėjome apie Turkijos švietimo sistemą.

Vizito pabaigoje buvo įteikti tarptautinio Erasmus+ KA229 mokyklų mainų partnerysčių projekto „MATHEMATICS WITH GAMES AND FUN IN ALL EUROPE“ dalyvavimo programoje pažymėjimai.

Paskelbtas Naujienos
19 gruodžio 05, Ketvirtadienis 15:10

KVIETIMAS

Lietuvos socialinio ir emocinio ugdymo asociacija PIRMĄ KARTĄ LIETUVOJE ORGANIZUOJA SULĖKTUVES SKIRTAS TĖVAMS. Kviečiame MAMAS, TĖČIUS, SENELIUS ir MOČIUTES dalyvauti renginyje. Daug Lietuvos mokyklų ir darželių rūpinasi ne tik vaikų akademiniu, bet ir socialiniu ir emociniu ugdymu. Kas tai yra? Kaip socialinis ir emocinis ugdymas yra ar turi būti integruotas į mokyklos ar darželio gyvenimą? Kaip šeima gali padėti vaikams augti socialiai ir emociškai stipriomis asmenybėmis? Apie tai kalbėsime gruodžio 9 dieną ir Klaipėdos rajono švietimo centre, Kvietinių g. 30, Gargždai. Registruokitės į sulėktuves adresu https://forms.gle/GiXmUrngToZriuCe9 ir dalyvaukite. Laukiame Jūsų!

Daugiau informacijos rasite paspaudę čia.

Paskelbtas Naujienos
19 gruodžio 05, Ketvirtadienis 14:02

Advento pradžios šventė

 

Štai ir vėl artėjame prie Didžiųjų, gražiųjų metinių švenčių. Šis laikas pilnas laukimo, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą, primenantis, jog žmogaus egzistencijoje reikalingas maldos gyvenimas, dvasinis augimas. Šį gražų ir prasmingą laikotarpį vadiname Adventu.

Gruodžio 2d. rytą pamokos Gargždų „Minijos“ progimnazijoje prasidėjo šventiškai. Buvo uždegta pirmoji Adventinio vainiko žvakė. Šventėje dalyvavo kun. Mindaugas Stonys, kuris papasakojo apie adventą, gerus darbus ir bendravo su mokiniais. Šventės kulminacija tapo mokinių atsineštų žvakių uždegimas nuo Adventinio vainiko, kuris simbolizuoja šviesą bei šilumą. Su degančiomis žvakėmis jie išėjo pas savo klasės draugus pasidalinti ta šviesa, atveriančia širdis ir leidžiančia patirti šilumą.

Tikybos mokytoja Neringa Žemgulienė

Paskelbtas Renginiai

Lapkričio 22d. Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vyko anglų kalbos viešojo kalbėjimo konkursas „Activities that make me a better person“, kuriame dalyvavo 7-8 klasių moksleiviai. Renginį organizavo mūsų mokyklos anglų kalbos mokytojos, o vedė mokytoja metodininkė Renata Anužienė.

Šio konkurso tikslas --padėti moksleiviams išmokti rišliai reikšti savo nuomonę viešai, skatinti domėjimąsi anglų kalba bei ugdyti gabius vaikus organizuojant netradicines veiklas.

Konkurse dalyvavo 15 moksleivių, kuriems įteikti padėkos raštai. Nugalėtojais tapo Benas Juška (7c klasė, mokytoja Daiva Beliajeva) ir Danielė Vaičiulytė ( 8c klasė, mokytoja Violeta Barbšienė). Šie oratoriai apdovanoti diplomais.

Dėkojame anglų kalbos mokytojoms už iniciatyvumą.