Warning: Creating default object from empty value in /home/mioslt/domains/minijos.lt/public_html/components/com_k2/views/itemlist/view.html.php on line 743

Įrašai, filtruoti pagal datą: lapkričio 2019

   Šių metų lapkričio 13 d. Gargždų ,,Minijos“ progimnazijoje vyko antroji ES finansuojamo projekto ,,Motyvuoti mokytojai ir tėvai, - motyvuoti mokiniai“ 5-8 klasių mokinių, mokytojų ir tėvų sesija. Bendro susirinkimo tikslas – aptarti projekto pasiteisinusias veiklas, idėjas, išklausyti mokinių nuomonę, pasidalinti patarimais ir emocijomis.

   Sesijos dalyviai aktyviai diskutavo, reiškė mintis, idėjas ir jas surašė pateiktuose lapuose. Susirinkusiems buvo itin svarbu sužinoti, kurios projekto veiklos pasiteisino, kokias idėjas ateityje reikėtų tęsti, kas nepasiteisino ir kokias emocijas ši veikla sukėlė visiems projekto dalyviams.

Projekte dalyvavusieji pabrėžė, kad mokiniams labai svarbi mokytojo kompetencija, mokymosi aplinka, tėvų bendradarbiavimas, matematikos žinių pritaikymas praktikoje. Pastebėta, kad mokiniams itin patiko matematikos projektai ir pamokos netradicinėje aplinkoje. Tėvai džiaugėsi ir siūlė organizuoti daugiau mokymų tėvams švietimo centre. Taip pat vertėtų tęsti individualius tėvų, mokinių ir mokytojų pokalbius. Mokytojai džiaugėsi išbandytu nauju rato metodu. Tačiau tiek mokiniai, tiek tėvai paminėjo, kad santykis tarp mokytojos, mokinio ir tėvų nekito. Taip pat pritrūko bendradarbiavimo tarp mokinio ir mokytojo, parenkant matematikos projekto temas. Labiausiai mokinius demotyvavo papildoma matematikos pamoka ir per didelis mokymosi krūvis. Sesijos dalyviai džiaugėsi, kad dalyvavimas projekte sutelkė bendrystei, įnešė vieningumo, padėjo mokytojams geriau pažinti mokinius, o mokiniai pradėjo labiau savimi pasitikėti.

   Bendrą tėvų, mokinių ir mokytojų sesiją dalyviai baigė pristatydami savo idėjas bei pasiūlymus. Pastebėta, kad dalyvavimas projekte pagerino mokytojų ir mokinių santykius, tėvai aktyviau įsitraukė į vaikų mokymosi procesą ir mokytojams padėjo labiau pažinti bei suprasti savo mokinius.

Paskelbtas Renginiai

Mūsų mokykla 2019 m. rugsėjo mėn pradėjo vykdyti mokyklų mainų partnerysčių Erasmus+ projektą „MATHEMATICS WITH GAMES AND FUN IN ALL EUROPE“, kuris skirtas 9-12 metų mokiniams.

Paskelbtas Naujienos
19 lapkričio 27, Trečiadienis 05:50

Pasakorių šventė

 

   Šių metų spalio 14 d. Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijoje vyko kasmetinis Pasakorių konkursas, skirtas Žemaitijos metams paminėti. Į renginį papasakoti ir pasiklausyti pasakų, kažkada girdėtų istorijų ar net šiurpių susirinko dalyviai iš viso Žemaitijos regiono.

   Šiemet konkurse pasirodė net penki ,,Minijos“ progimnazijos moksleiviai: Milda Tulabaitė, Adrija Achramenkaitė, Auksė Kelpšaitė, Ema Venckutė ir ne pirmus metus šiame renginyje dalyvaujantis aštuntokas Arnas Simonaitis.

   Šilta ir jauki atmosfera, žiūrovų palaikymas, gimnazistų–organizatorių dėmesys ir galimybė pasirodyti paskatina ne vieną mokinį tapti šios šventės nuolatiniu dalyviu.

Paskelbtas Renginiai
 
Informuojame, kad 2019 m. lapkričio 28 d. (ketvirtadienį) nuo 8.00 iki 10.00 val. skelbiamas įspėjamasis Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Lietuvos švietimo šakos streikas, kuriame dalyvauja ir mūsų progimnazijos mokytojai. 
Lapkričio 28 d. nuo 8.00 iki 10.00 val. didžioji dalis progimnazijos mokytojų neves pamokų. Autobusai mokinius veš pagal įprastą grafiką. Jei tėveliai turi galimybių, prašytume, kad mokinius į mokyklą leistų nuo 10.00 val. 
Mokiniai, atvykę į mokyklą nuo 8.00 val., bus užimti bei bus užtikrintas jų saugumas. 1–8  klasių mokiniams bus organizuojamos edukacinės veiklos, kurias ves nestreikuojantys mokytojai, pagalbos mokiniui specialistai, mokytojų padėjėjos bei abiturientai iš Gargždų „Vaivorykštės gimnazijos. 
Gargždų „Minijos“ progimnazijos Jakų ir Gobergiškės skyriai dirbs pagal įprastą grafiką.
Tikimės Jūsų supratingumo ir bendradarbiavimo!
 
 
Paskelbtas Naujienos
19 lapkričio 26, Antradienis 06:15

Meninio skaitymo šventė „Diemedis“

Lapkričio 16 – ąją Jono Lankučio viešojoje bibliotekoje jau 18-ą kartą vyko Klaipėdos apskrities meninio skaitymo šventė „Diemedis“. Šiemet į renginį atvyko net 33 dalyviai iš Klaipėdos rajono, Rietavo, Skuodo, Kretingos, Klaipėdos miesto. Be abejo, ši šventė ypatinga ir tuo, jog subūrė įvairaus amžiaus meninio žodžio puoselėtojus. Į sceną vienas po kito lipo ir visai mažučiai pradinių klasių mokiniai, ir gimnazistai, ir didelę patirtį sukaupę dalyviai. Išskirtinis šių metų šventės bruožas- daug tarmiškų tekstų, kurie liudija, jog tarmė neišnyko ir mažųjų lūpose, tad Žemaitijai skirti 2019 –ieji metai prasmingai paminėti.

Ne pirmus metus šventėje dalyvauja ir džiaugiasi galėdami parodyti tai, ką patys išmoko, mūsų progimnazijos mokiniai. Šiemet tekstus skaitė A. Achramenkaitė (6 e), A. Kelpšaitė (6e), M. Mikalauskytė (7 c), K. Jonelytė ( 7c), A. Simonaitis (8 b), šiuo mokinius ruošė mokytojos- D. Prunskienė ir A. Jančauskienė.

Kaip visada, svetingai pasitinkantys bibliotekos darbuotojai sukuria jaukią atmosferą, skaitovus palydi linksmais padrąsinimais, tad dalyvių ratas kasmet platėja, o žiūrovams atsiranda galimybė išgirsti įvairaus žanro tekstų, pamatyti įvairaus amžiaus skaitovų.

Paskelbtas Renginiai
19 lapkričio 23, Šeštadienis 14:02

LAPKRIČIO 21D. - TARPTAUTINĖ NERŪKYMO DIENA

Gargždų „Minijos“ progimnazijos 5 – 8 klasių mokiniai, aktyvių pertraukų metu susipažino su rūkymo žala ir pasekmėmis. Mokiniai atliko įvairias užduotis. Mokinius konsultavo Klaipėdos rajono jaunimui palankių sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorė Erika Meškauskytė, mokyklos socialinė pedagogė Guoda Donylė, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Violeta Žutautienė ir mokyklos sveikatos ambasadorės 7c klasės mokinės: Beatričė, Laurita, Kamilė, Deirana, Meda.

Paskelbtas Renginiai

Inovatyviausių mokytojų apdovanojimai 2019 – tai jau ketvirtus metus iš eilės vykstanti iniciatyva „iš apačios“, skirta prisidėti prie mokytojo profesijos prestižo kėlimo.

Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamos, jau ketvirtus metus vykdomos iniciatyvos metu 7 mokytojai ir vienas mokyklos vadovas buvo apdovanoti kaip inovatyviausi pedagogai.

Socialinių dalykų kategorijoje laimėtoju išrinkta Gargždų „Minijos“ progimnazijos mokytoja Angelė Pakamorienė. Apdovanotiems mokytojams buvo įteikti diplomai, simbolinės statulėlės, 1000 Eur piniginis prizas ir kelionė į užsienyje vyksiančią tarptautinę konferenciją, iš kurių grįžę dalinsis savo patirtimi su kolegomis.

Paskelbtas Naujienos
19 lapkričio 22, Penktadienis 16:11

Vakarų Lietuvos 5–8 klasių matematikos olimpiada

 

   „Matematikos mokslas svarbus kiekvienoje srityje. Jei ateityje nuspręsite tapti muzikantais, menininkais ar pasirinksite bet kurį kitą karjeros kelią, matematika bus reikalinga kiekvienu atveju“, – šiais žodžiais jaunuosius matematikos žinovus pasveikino Klaipėdos universiteto Infrastruktūros ir plėtros prorektorius dr. Benediktas Petrauskas.

   Lapkričio 15 dieną jaunieji „Minijos“ progimnazijos matematikai dalyvavo pirmą kartą Klaipėdos universiteto organizuotoje Vakarų Lietuvos 5–8 klasių matematikos olimpiadoje KU taurei laimėti. Joje dalyvavo 60 moksleivių iš Klaipėdos, Neringos, Palangos miestų bei Klaipėdos, Kretingos ir Skuodo rajonų savivaldybių.

   „Minijos“ progimnazijai atstovavo Julius Gikaras (5d), Jokūbas Macur (5e) ir Greta Daukšytė (6d), įveikę savo bendraamžius rajono matematikos olimpiadoje. Dvi valandas mokiniai atliko matematines užduotis, o vėliau dalyvavo edukacinėje veikloje.

   Vakarų Lietuvos 5–8 klasių matematikos olimpiadoje sėkmė šypsojosi ir mūsų progimnazijos mokiniams. Julius Gikaras (5d ) užėmė II vietą ir buvo apdovanotas diplomu bei asmenine dovanėle.

   Sveikiname Julių ir džiaugiamės jo sėkme!

19 lapkričio 15, Penktadienis 12:34

„Draugaukime penktokai“

„Minijos“ progimnazijoje gyvuoja nemažai tradicinių, kasmet vykstančių renginių. Vienas jų – „Draugaukime penktokai“ , kuris subūrė visas penktokų klases ir jų auklėtojas. Lapkričio 8 dieną nuo pat ryto mažieji nekantriai laukė popietės ir jiems skirtų įvairių edukacinių užsiėmimų -sausainių dekoravimo, vilnos vėlimo ir gaminių kūrimo, vonios druskos burbulo darymo iš eterinių aliejų.

Pasidžiaugę savo padarytais darbeliais penktokai skubėjo į salę, kur savo talentus rodė atstovai iš kiekvienos klasės. Šią renginio dalį pradėjo energingas 5a klasės gatvės šokis “BOOM”, visus įsiklausyti ir nurimti paskatino 5b klasės merginų –B. Busilaitės,A Riekašiutės ir K. Piaulokaitės- romantiška daina ir gitaros skambesys. Energingais aplodismentais žiūrovai pasitiko 5b linijinių šokių atlikėjas – F. Paulikaitę, M. Mockutę, G. Volkovą, G. Aisevičiūtę ir S. Pauliūtę. Daug talentingų savo klasės draugų pristatė ir 5e klasės mokinė E. Navickaitė. Dailės studiją lankančios merginos – A. Pliuškytė, S. Kvietkauskaitė, R. Liutvinaitė, G, Chlystova- pristatė ir pakomentavo savo akvareles, Gargždų jaunimo ir laisvalaikio centre iš lino kurtą kolekciją žaismingai demonstravo L. Mišenytė, G. Daukšytė, R. Jakaitė, savo nuostabiais balseliais klausytojus žavėjo U. Budginaitė, kuriai akomponavo jos tėvelis, ir J. Šašytė.

Vakarop penktokai nekantriai laukė prasidedančios diskotekos, kuri baigėsi jau sutemus. Nuvargę, bet linksmi, pilni įvairiausių įspūdžių mažieji jau svajojo apie tai, kada vėl galės smagiai ir prasmingai būryje leisti laiką.

Paskelbtas Renginiai

 

Spalio 24 d. ir lapkričio 4 d. progimnazijoje lankėsi Klaipėdos rajono policijos komisariato pareigūnės: Silvija Šilinskė, Rasa Matevičienė, Diana Pipirienė. Policijos atstovės su progimnazijos 7 klasių mokiniais kalbėjosi apie dažniausiai jaunimo tarpe paplitusius nusižengimus ir nusikalstamas veikas – rūkymą, alkoholio vartojimą, chuliganizmą, turto gadinimą, psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, vagystes. Mokiniai galėjo užduoti jiems rūpimus klausimus, į kuriuos buvo išsamiai atsakyta. Paaugliams buvo suteikta daug informacijos apie tai, kokia atsakomybė gresia už padarytus įvairius nusikaltimus.

Dėkojame policijos komisariato pareigūnėms už nuolatinį bendradarbiavimą ir pagalbą ugdant Lietuvos piliečius.

Soc.pedagogė Guoda Donylė

Paskelbtas Renginiai
Puslapis 1 iš 2