Įrašai, filtruoti pagal datą: sausio 2018

18 sausio 28, Sekmadienis 18:59

Edukacinis žaidimas “Smart and Quick”

Sausio 26 d. Gargždų “Minijos” progimnazijoje vyko anglų kalbos edukacinis žaidimas   “Smart and Quick”, kuriame dalyvavo 3-4  klasių mokinių komandos net iš 15 rajono mokyklų. Konkursą organizavo “Minijos” progimnazijos vyresnioji anglų kalbos mokytoja   Aušra Jašmontienė ir  Pašlūžmio mokyklos-daugiafunkcio centro mokytoja metodininkė Alma Vanagienė.

Edukacinio žaidimo “Smart and Quick” tikslas: lavinti anglų kalbos ir loginio mąstymo įgūdžius, kūrybiškumą bei kelti  mokymosi motyvaciją. Renginyje siekta pradinukus sutelkti dirbti komandose, tobulinti jų komunikavimo gebėjimus, pratinti įgytas pamokose žinias pritaikyti praktinėse užduotyse.

Pasirinkta renginio forma “Užduotys postuose” buvo itin dinamiška, nes komandos aplankė 15 postų su skirtingomis užduotimis. Komandoms reikėjo pasižymėti sumanumu ir vikrumu, nes atvykus į kiekvieną postą laiko limitas buvo tik 3 minutės.  

Pasibaigus kelionei po postus, kol vertinimo komisija skaičiavo komandų taškus, renginio vedėja Aušra Jašmontienė  mokiniams organizavo smagias renginio refleksiją ir apibendrinimą atitinkančias veiklas.

Nugalėtojais tapo Gargždų “Minijos” progimnazijos komanda „Magic Pencils“ (mokytoja Birutė Ratkuvienė), surinkusi 167 taškus. Vos keliais taškais atsilikusioms Gargždų “Kranto” pagrindinės mokyklos pradinukų komandai “Sunny Days“ (mokytojos A. Jariomenkienė ir R. Juodeikienė ) atiteko antroji, o Slengių mokyklos-daugiafunkcio centro komandai „Super Stars“ (mokytoja Aušra Strakšienė) trečioji vietos. Džiugu, jog ir kitas rajono mokyklų pradinukų komandas vos vienas kitas taškas skyrė nuo prizininkų, na, o tos komandos, kurios lėčiau atliko užduotis taip pat nenusivylė, ir džiaugėsi surinkę beveik 100 taškų.

Vertinimo  komisijos pirmininkė Klaipėdos r. Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoja N. Gotlibienė dėkojo Gargždų „Minijos“ progimnazijos bendruomenei, renginio organizatorėms ir rajono mokyklų anglų kalbos mokytojų metodiniam būreliui už gražų priėmimą ir sklandų renginio organizavimą. Taip pat N. Gotlibienė džiaugėsi visų komandų pradinukų žiniomis, aktyvumu, sumanumu ir kiekvienai komandai įteikė padėkos raštus bei saldžius prizus, o komandoms nugalėtojoms – diplomus ir atminimo dovanėles. Švietimo centro direktorė Ramutė Sirutienė teigiamai įvertino rajono mokyklų anglų kalbos mokytojų iniciatyvumą ir įteikė joms kvalifikacinius pažymėjimus.

18 sausio 24, Trečiadienis 14:19

Pradinukai - šachmatų varžybų dalyviai

Sausio 23 d. Sporto centre susirinko Gargždų „Minijos“ progimnazijos, Ketvergių ir Dovilų pagrindinių mokyklų pradinukų šachmatininkų komandos. Varžybose dalyvavo dvi minijiečių šachmatininkų komandos.„Minijos“ progimnazijos pirmoji komanda įveikė visus varžovus ir iškovojo pirmąją vietą. Antroji komanda taip pat nesunkiai įveikė kitas dvi komandas ir liko antri. Dėl trečios vietos vyko atkakli kova. Dovilai su Ketvergiais sužaidė lygiomis rezultatu 2:2. Suskaičiavus papildomus kriterijus doviliškiams atiteko trečioji vieta, o Ketvergiai liko ketvirti. Nugalėtojų komandoje žaidė Paulius Rusteika, Danielius Antužis, Dovydas Spevak ir Ema Venckutė.Prie lentų geriausiais buvo pripažinti: prie pirmos – Paulius Rusteika („Minija“ I), prie antros – Danielius Antužis („Minija“ I), prie trečios – Dovydas Spevak („Minija“ I).

18 sausio 24, Trečiadienis 13:51

Laisvės gynėjų diena

Sausio 12 d. rytą progimnaziją aplankė buvęs mūsų mokyklos mokinys, Sausio 13-osios įvykių dalyvis Rimantas Lukošius. Jis priminė sausio 13 d. įvykių svarbą ir i visų aktyvių Klaipėdos rajono tų įvykių dalyvių vardu progimnazijai įteikė Laisvės varpą.

Paskelbtas Naujienos
18 sausio 24, Trečiadienis 13:38

Pilietinės gynybos pamokos

Sausio 15 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijoje lankėsi Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos vyr. specialistai Luka Lesauskaitė ir Arvydas Čepukėnas. Jie progimnazistams suorganizavo dvi pilietinės gynybos pamokas: „Piliečių vaidmuo ginant šalį“ ir „Sužinok daugiau apie Lietuvos kariuomenę“. Svečiai iš Vilniaus mokinius supažindino su  pilietinio pasipriešinimo samprata ir uždaviniais, Lietuvos kariuomenės istorija, pajėgų rūšimis, vykdomomis užduotimis. Didelio klausytojų susidomėjimo sulaukė pranešimas apie pilietinę gynybą ir tarnybą Lietuvos kariuomenėje.

Atsižvelgdama į poreikį ugdyti jaunuolių pilietiškumą ir patriotiškumą, „Minijos“ progimnazijos bendruomenė ir toliau tęs bendradarbiavimą su šia institucija.

Gargždų „Minijos“ progimnazijos etikos mokytoja Lina Zubauskienė

Paskelbtas Ugdymas karjerai

Gruodžio 21 dieną 4-ų klasių mokiniams vyko netradicinės anglų kalbos pamokos, kurias vedė anglų kalbos mokytojos Aušra Jašmontienė ir Birutė Ratkuvienė.  Aktų salėje mokinių laukė įvairios užduotys bei žaidimai. Jiems buvo pateiktos interaktyvios užduotys grupėse, žaidžiamos šarados bei žaidimai sukurti programa „Kahoot“.  Atliekant užduotis buvo ugdomas mokinių bendradarbiavimas. Taip pat gilinamos ir įtvirtinamos  anglų kalbos žinios bei kalėdinis žodynas. Ši pamoka mokiniams labai patiko.

18 sausio 21, Sekmadienis 20:17

Nuostabiausia kalėdinė dovana

 

            Pasaka - vaikų džiaugsmas... „Jei norite, kad jūsų vaikai būtų protingi, skaitykite jiems pasakas. Jei norite, kad jie būtų dar protingesni – skaitykite dar daugiau pasakų.“( Albertas Einšteinas )

           4 a klasės tėveliai nusprendė  net suvaidinti  vaikams  pasaką.  Tad prieš Kalėdas į vieną gražų būrį susibėgo. Mokinių  laukė netikėta  staigmena – tėvelių vaidinimas, kurio metu nestigo juoko bei daug gerų emocijų. Talentinga tėvelių vaidyba sužavėjo vaikus, jie padėkojo audringais plojimais.

         Tai buvo  pati nuostabiausia kalėdinė dovana, kuri ilgam išliks vaikų prisiminimuose.

4A klasės mokytoja Danutė Paukštienė

18 sausio 21, Sekmadienis 20:14

Adventinis vakarojimas 4e klasėje

Gruodžio 5 d. 4e klasės mokiniai, tėveliai ir mokytojos mokyklos aktų salėje nupynė Advento vainiką ir uždegė 1-mąją žvakutę. Nors salėje buvo vėsu, tačiau nuo prasmingų tikybos mokytojos Neringos žodžių, mokinių ir tėvelių giesmių, šventinių posmų ir palinkėjimų visiems pasidarė šilta, gera, jauku.

Mokytoja Birutė palinkėjo, kad šv.Kūčių vakaras ir šv.Kalėdos suburtų ir suvienytų šeimas, sukviestų prie bendro stalo visus tuos, ką labiausiai mylime. Įsiklausytų į šv.Kalėdų varpų skambėjimą, primirštų kasdieninius rūpesčius ir su viltimi pažvelgtų į netrukus ateisiančius Naujus Metus!

Pradinių klasių mokytoja Birutė Šutinienė

18 sausio 21, Sekmadienis 20:12

Netradicinė dorinio ugdymo (tikybos) pamoka

Gruodžio 13d. 8b ir 8e klasėse vyko netradicinė pamoka. Tikybos pamokoje svečiavosi savanorė iš Gargždų šeimos centro Giedrė Mikužienė. Giedrė mokiniams papasakojo Jėzaus gimimo istoriją medinių figūrėlių pagalba. Vėliau mokiniai diskutavo ir atsakinėjo į užduodamus klausimus. Pamokos pabaigoje kiekvienas mokinys galėjo pats pasigaminti po magnetuką.

Mokytoja Neringa Žemgulienė

Paskelbtas Naujienos
18 sausio 21, Sekmadienis 20:00

Pažintis su advokato profesija

Gruodžio 1-7 dienomis  minima Advokatūros savaitė. Jos metu advokatai kviečiami grįžti į savo mokyklas ir supažindinti jaunuosius šalies piliečius su advokato profesija. Mokinių švietimas yra vienas Lietuvos advokatūros prioritetų. Ypač po to, kai šių metų gegužės mėnesį atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad teisinio švietimo nepakanka net 63 procentams Lietuvos gyventojų. Gargždų „Minijos“ progimnaziją aplankė buvęs mokinys, dabar gyvenantis ir dirbantis Klaipėdoje  advokatas Edvardas Staponkus.  Jis aštuntų klasių mokiniams pristatė advokato profesiją, supažindino su Lietuvos teisinės sistemos veikimo principais.  Aštuntokams įspūdį paliko ne tik apranga, kuria vilkėdamas advokatas įžengė į klasę, bet ir jo profesinės sėkmės istorija. Baigęs vakarinę jaunimo  mokyklą Gargžduose, gabus jaunuolis įstojo į  Vilniaus universiteto teisės fakultetą.  Kurį laiką sėkmingai dirbo tardytoju Kaune,  1983 m. buvo paskirtas į Klaipėdą  tuometinės Vidaus reikalų sistemos Klaipėdos miesto Tardymo skyriaus viršininku, vėliau  Klaipėdos apygardos prokuratūroje vadovavo Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriui. Kaip puikiam profesionalui, jam  būdavo pavedama vadovauti   rezonansinių nusikaltimų tyrimams. Dabar dirba advokatūroje, specializacija- baudžiamoji teisė, ypatingai sunkūs nusikaltimai. Mokiniai svečio klausėsi susidomėję, o pokalbio pabaigoje advokatas atsakė į klausimus.

Paskelbtas Ugdymas karjerai

Gruodžio 5 d. Gargždų „Minijos“ progimnazijos 5c klasės mokiniai sugužėjo į jaukią Jono Lankučio vaikų literatūros skyriaus biblioteką. Čia jie atskubėjo į susitikimą su dviem mūsų krašto rašytojais - E. Žiedu ir S. Poškumi. Tądien abu pristatė naujas savo knygas. E. Žiedas paskaitė ištraukas iš savo naujos, vaikams skirtos knygelės „Rasa, Sara ir kiti“, pakvietė vaikus, auginančius naminius gyvūnėlius, pasidalinti savo patirtimi, pasiteiravo, kokias knygas šie skaito. Penktokai buvo drąsūs ir aktyvūs ir dėl to nepasigailėjo, nes buvo apdovanoti naujomis knygomis ir saldainiais. Ne mažesnio susidomėjimo susilaukė ir S. Poškaus eilėraščiai iš knygos „Popiečio arbatėlės skaitiniai“. Ypač visiems įstrigo vienas žemaitiškas eilėraštis, kurį penktokai kartojo net pasibaigus susitikimui („...to dorna, to dorna, to dorna...“). Tik nepagalvokite nieko blogo, anot poeto, „dorna“ – tai lotynų kalbos žodis,  reiškiantis antį. Šmaikšti užuomina apie mūsų kalbos unikalumą neliko mokinių nepastebėta.

                                                                                                                   5c klasės mokinė Ieva Sutkutė

Paskelbtas Naujienos
Puslapis 1 iš 2