Įrašai, filtruoti pagal datą: kovo 2018

18 kovo 30, Penktadienis 07:14

Nacionalinis diktantas

Kovo 2 dieną ,,Minijos“ progimnazijos  42  šeštų – aštuntų  klasių mokiniai rašė Marijaus Žiedo diktuojamą disidento, Vilniaus Bernardinų bažnyčios kunigo,  Juliaus Sasnausko tekstą ,,Vienkartinumas“. Džiaugiamės, kad diktanto tekstą gerai suprato  ir parašė šeštokai. Dvi aštuntokės : 8e klasės mokinė G. Petruokaitė ir 8a klasės mokinė J. Preibytė diktantą parašė be rašybos klaidų, padarė tik po dvi skyrybos klaidas. Sveikiname jas ir didžiuojamės jų kalbinėmis žiniomis. Abiejų mergaičių darbai išsiųsti į Vilnių Nacionalinio diktanto organizatoriams. Jos dalyvaus  tolimesniame Nacionalinio diktanto rašymo etape. Linkime joms sėkmės!

 

Kalba yra mūsų tauta, be jos nieko svarbesnio nėra – nei teritorija, nei vėliava, niekas...Kalba esme mes.

                                                                                              Agnė Šataitė

Paskelbtas Naujienos
18 kovo 30, Penktadienis 07:05

Veiksmo savaitė be patyčių

Kovo 19-23 dienomis  Gargždų „Minijos“ progimnazija dalyvavo tarptautinėje akcijoje „Veiksmo savaitė be patyčių“. Šios akcijos tikslas - skatinti ir vaikus, ir suaugusius nelikti abejingus patyčioms, stengtis demonstruoti nepritarimą patyčioms, palaikyti ir draugiškai bendrauti su patyčias patiriančiais žmonėmis taip užkirsti kelią jų plitimui.

Visą savaitę socialinė pedagogė Viktorija Jokubaitienė ir psichologė Loreta Koverienė vedė pradinių klasių mokiniams klasės valandėles tema „Su šypsena prieš patyčias“. Kasdien mokiniai puošėsi skirtingų spalvų rūbais ir stengėsi puoselėti tikrąsias vertybes (pasisveikink, nusišypsok, apkabink, padėkok ir atsiprašyk, pasakyk komplimentą). Bibliotekininkė Euridika Piaulokienė su socialine pedagoge Viktorija Jokubaitiene vedė integruotą pamoką trečių klasių mokiniams. Pamokoje mokiniams buvo pristatyta G. Morkūno knyga „Grįžimo istorija“ bei pasiūlyta sukurti savo klasės draugystės knygą.

Akcijai „Veiksmo savaitė be patyčių“ neliko abejingos ir mišrios Jakų skyriaus klasės. Mokiniai skaitė knygas, dalyvavo diskusijose, dalinosi mintimis apie draugystės reikšmę, puoselėjimą ir  jos prasmę. Kiekviena diena buvo vis kitokia - spalvota ir skirtinga savo veiklomis.

5–8 klasių mokiniai patyčių problemą gvildeno dalyvaudami filmukų “Mes prieš patyčias“ kūrimo konkurse. Jį organizavo etikos mokytoja Lina Zubauskienė, socialinė pedagogė Gintarė Rancienė ir psichologė Vita Adomavičienė (filmukus bus galima pamatyti progimnazijos „Facebook“ paskyroje).

Kovo 23 dieną progimnazijoje svečiavosi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius, dainininkas, aktorius Vidas Bareikis. Jis dalinosi savo prisiminimais, patirtimi ir drąsino mokinius nesitaikstyti su patyčiomis, o ieškoti išeičių. Ambasadorius V. Bareikis atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus atliko kelis savo kūrinius.

Mokinius sužavėjo aktoriaus, režisieriaus nuoširdus bendravimas. Norisi tikėti, kad tokia veikla privers visus susimąstyti apie patyčias, jų sukeliamą skausmą ir  padės užkirsti kelią smurtui, agresijai, pykčiui.

Paskelbtas Renginiai
18 kovo 27, Antradienis 18:54

Šokis žemei

Kovo 20 d. Gargždų „Minijos“ progimnazijoje vyko netradicinio ugdymo diena, skirta paminėti pasaulinę Žemės dieną. Nors nuo šios dienos prasideda astronominis pavasaris, rytas visus pasitiko nuostabiu sniegučiu. Tačiau tai nesutrukdė visai mokyklai dieną pradėti nuo bendrų šokių „Oira“, „Gyvateris“ ir „Transkveras“, kuriais pasveikinome Žemę.  Tuo pačiu progimnazija prisijungė prie Lietuvos nacionalinio kultūros centro bei Švietimo ir mokslo ministerijos tradicinius šokius puoselėjančių Lietuvos mokyklų konkurso „Visa mokykla šoka“.  Vėliau vyko netradicinės pamokos tema „Kas aš be medžio, be žolės, be paukščio...“ (Just. Marcinkevičius).

Nuotraukos Viktorijos Vaitkevičienės ir mokyklos

 

Paskelbtas Naujienos

Kovo 2 d. Klaipėdos Gedminų progimnazijoje šurmuliavo jau trečioji nacionalinė švietimo įstaigų projektų paroda – mini mokymai „Projektų mugė 2018. Šimtas žinučių Tau, Lietuva“. Joje pristatytas nacionalinis eTwinning projektas, vienijantis net 125 partnerius iš įvairių Lietuvos mokyklų „Aš tikrai myliu Lietuvą, ar mylit ją Jūs?“. Projekto kūrėjoms Ramintai Birgėlienei ir Linai Zubauskienei buvo smagu susitikti projekto partnerius, eTwinning bendraminčius iš Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Plungės. Džiaugėmės galimybe ne tik pristatyti savo projektą, bet ir susipažinti su kitų ugdymo įstaigų projektais, užmegzti ryšius. Projektų mugę vainikavo apdovanojimai. Progimnazijos mokytoja Lina Zubauskienė  apdovanota finansine parama kelionei į tarptautinę konferenciją už profesinio orientavimo elementų integravimą į tarptautinio eTwinning projekto „Students Professions Tree“ veiklas.

Paskelbtas Naujienos

Vasario 24 dieną Vilniuje Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre vykusiame konkurse mūsų progimnazijos 8e klasės mokinės Kamilė Čėsnaitė ir Gabrielė Petruokaitė pristatė tiriamąjį darbą ,,Traškučių vartojimo ir sudėties analizė“.

                                                                                Biologijos mokytoja D. Razguvienė

18 kovo 01, Ketvirtadienis 11:45

Vasario 16 – osios šventė progimnazijoje

Vasario 15  dienos  rytas  Gargždų ,,Minijos“ progimnazijoje prasidėjo ne  skambučiu, kviečiančiu į pamokas, bet  varpų dūžiais, simbolizuojančiais Lietuvos laisvės kelią. Mūsų progimnazijoje –  tai netradicinio ugdymo diena, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Žvarbų rytą visa progimnazijos bendruomenė rinkosi vidiniame mokyklos kiemelyje. Renginio vedėjai  Arnas Simonaitis ir Augustė Petreikytė pristatė šventės svečius:  Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoją Nijolę  Gotlibienę, UAB ,,Idmava ir partneriai“ direktorių, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narį Vaclovą Macijauską, Lietuvos laisvės gynėjus, aktyvius  visuomenės veikėjus Virgilijų Skuodą  ir Rimantą Lukošių, Gargždų 309-osios kuopos šaulius ir jų vadą Aleksandrą Jefimovą. 

Degant laužams, skambėjo patriotinių dainų įrašai, poetų eilės. Moksleiviai skaitė ištraukas  iš gražiausių rašinių  ir pačių sukurtų eilėraščių  apie Lietuvą.

Sugiedojus ,,Tautišką giesmę“,  į dangų buvo paleisti  geltoni, žali ir raudoni balionai, simbolizuojantys Lietuvos vėliavą ir laisvę. Savo emocijas mokiniai išreiškė bendromis dainomis ir šokiais.

Daugiau kaip mėnesį progimnazijos mokiniai ruošėsi valstybės gimtadieniui. Jie puošė  mokyklos erdves ir kiekvienoje kertelėje buvo galima  pajusti artėjančios šventės dvasią. Per klasės valandėles, dailės ir technologijų pamokas,  net po pamokų mokiniai lankstė paukštelius, simbolizuojančius Laisvę ir Nepriklausomybę, piešiniais iliustravo žodį ,,Lietuva“, rašė rašinius ir kūrė eiles Lietuvai. Gražiausi darbai sugulė mokyklos stenduose. 6–7 klasių mokiniai, vadovaujami progimnazijos technologijų ir dailės  mokytojos Ramunės Našlėnienės, pristatė projektinį darbą „Lietuvos tautinis kostiumas. Regioniniai ypatumai“.

Lietuvos  šimtmečio proga pirmojo aukšto fojė buvo eksponuojamos tautodailininkės Zitos Paulikienės bei mokytojos Ramunės Našlėnienės tautinės juostos. Šią parodą papildė dailininkės Virginijos Balsienės sukurtos lėlės – aukštaitė, žemaitė ir zanavykė.  

Pasitikdami šimtmetį ,,Minijos“ progimnazijos moksleiviai vykdė daug įdomių veiklų. Pirmų ir antrų klasių mokiniai dalyvavo mįslių konkurse. Trečiokai ir ketvirtokai rungėsi viktorinoje „Kieti riešutėliai“. Penktokai dalyvavo istorijos pamokoje „Lietuviškų pinigų istorija“. Ją iliustravo  Mariaus Tamošaičio surinkta XVI – XXI a. monetų kolekcija. Aštuntokai ir septintokai kino teatre  žiūrėjo filmą „Grąžinti Nepriklausomybę“. Filmą „Laisvės kaina. Savanoriai.“ Penktų ir šeštų klasių mokiniai stebėjo kabinetuose. Šeštokai  leidosi į edukacinę ekskursiją ,,100 mano miesto akimirkų“, kurią vedė  ekskursijos autorė ir gidė Monika Vosylienė.

Mokiniai spalvino tautines juostas, kuriomis papuoš mokyklą Kovo 11–ąjai. 5–8 klasėse vyko dailyraščio konkursas, kuriame moksleiviai miklino ranką rašydami įvairių autorių tekstus apie mūsų Trispalvę, Lietuvos vardo kilmę, garbingą šalies praeitį. Gražiausiai parašę dalyvaus kovo mėnesį vyksiančiame  rajono dailyraščio konkurse ,,Rašyk dailiai 2018“. Šventę užbaigė tautiniais kostiumais pasipuošusių  mokytojos Valės Norvydienės ir mokinių Džiugintos, Justo, Vaivos,  Mildos nuoširdūs sveikinimai žemaičių tarme. Vakare minijiečiai linksminosi šventinėje diskotekoje.

Tokios netradicinės  dienos ugdo mokinių pilietiškumą, patriotizmą ir pagarbą savo kraštui.

,,Minijos“ progimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems, padėjusiems organizuoti šventę,

Gargždų ,,Minijos“ progimnazijos  bendruomenės vardu lietuvių kalbos mokytojos Živilė Bartkevičienė ir Rasa Lygutaitė

Paskelbtas Renginiai