Įrašai, filtruoti pagal datą: vasario 2018

18 vasario 20, Antradienis 20:27

Užgavėnės

Vasario 13 d. „Minijos“ progimnazijos kieme vyko Užgavėnės. Šis Užgavėnių renginys buvo viena respublikinio  projekto – konkurso  „Visa mokykla šoka“  dalis. Prieš tai mokiniai mokėsi šokti folklorinius šokius „Meškutė“, „Žyds“, „Čigonėlis“, žaidė liaudies žaidimus.

   Užgavėnių šventės dalyviai – persirengėliai, liaudyje vadinami „žydukais“. Tačiau personažų buvo ir daugiau:  Meškos, Briediai, Ožiai, Avinai, Arkliai, Vestuvininkai, Čigonai, Giltinės ...   

Šventėje dalyvavo Lašininis ir Kanapinis. Tarp jų vyko įnirtinga kova, kurią laimėjo Kanapinis.

  Liko  ant laužo sudeginti „Morę“ – skudurinę lėlė, o tai reiškia, kad mūsų Žemelė po truputį pradės atsigauti po žiemos miego.

    Šventės pabaigoje persirengėliai vaišinosi gardžiais žemaitiškais blynais.

    Šventėje dalyvavo apie 300 pradinių klasių mokinių, mokytojos, tėveliai valgyklos darbuotojos.

Birutė Šutinienė

Paskelbtas Naujienos
18 vasario 20, Antradienis 20:24

Netradicinės pamokos su mokytojais iš Danijos

Mūsų mokykla jau keleletą metų sėkmingai bendradarbiauja su Danijos Nykobing F miesto Sophieskolen mokykla.Kartu su šios mokyklos mokytojais dalyvavaujame Pietų Baltijos šalių projekte „Veikime“. Įdomiai leidome laiką Nord Plus projekte „Exchangee for all“, Pietų Baltijos šalių projekte „Creat Learn“.Šį kartą mokytojai atvyko pagal Erasmus+ projektą „Getting closer“.Vasario mėnesį"Minijos“ progimnazijoje integruotas pamokas vedė mokyklos pedagogai. Mokytojos Signe ir Lone su progimnazijos ketvirtokais kalbėjosi apie Egiptą, žaidė orientacinį žaidimą, informacijos ieškojo internete, darė piramides iš popieriaus. Mokytojai Lise-Lotte ir Michael vedė integruotas fizikos, matematikos ir anglų kalbos pamokas penktokams. Vaikai ne tik atliko fizikinius bandymus, bet ir anglų kalba su svečiais kalbėjo apie pomėgius bei Lietuvos ir Danijos šalių mokyklų skirtumus ir panašumus. Šio pprojekto koordinatorės Renata Anužienė bei Asta Lukauskienė stengsis , kad šis projektas nenutrūktų ir kitais metais mes ir vėl sulauktume svečių iš Danijos , o kad mūsų mokyklos mokytojai taip pat turėtų galimybę pasisvečiuoti ir padirbėti Sophieskolen mokykloje.

Paskelbtas Naujienos

Gruodžio 1 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijoje, jau ketvirtus metus iš eilės, vyko nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas. Užduotys sprendžiamos prie  kompiuterių, prisijungus prie konkurso sistemos. Šiemet konkurse dalyvavo net 14 gabių aštuntokų:  Aušrinė Anužytė, Akvilė Ataitė, Kamilė Čėsnaitė, Simas Girtas, Enrika Jurjonaitė, Marius Kukšta, Povilas Kvekšas, Aušrinė Minelgaitė, Urtė Mitrofanaitė, Ema Pačkauskaitė, Gabrielė Petruokaitė, Jazmina Preibytė, Ugnius Savinas ir Ernestas Smilginis.

Akvilė Ataitė, surinkusi daugiausiai taškų konkurso metu, buvo apdovanota iš Vilniaus egzaminų centro atsiųstu diplomu. Kiti mokiniai, taip pat puikiai sprendę užduotis, pasveikinti padėkomis.

Sveikiname ir didžiuojamės progimnazijos mokiniais.

18 vasario 14, Trečiadienis 09:42

100 atvirlaiškių Erasmus + draugams

Vasario pradžioje paskelbtoje akcijoje „100 atvirlaiškių Erasmus+ programos draugams apie Lietuvą“ dalyvavo gerokai per šimtą  6, 6b, 6d, 7c7d, 7e,  8a, 8c klasių mokinių.  Rūta, Gabriele,  Akvilė  iš 7e klasės  turėjo pasukti galvą, kuriuos atvirlaiškius atrinkti ekspozicijai

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventimo projekto iniciatyva „Dovana Lietuvai“ anglų kalbos mokytojoms Violetai Barbšienei ir Stefanija Piaulokienei sužadino norą  prisidėti prie šios iniciatyvos. Tuo labiau, kad  iniciatyvos tikslai didinti Lietuvos žinomumą užsienyje ir švenčiant atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo šalimi, sutampa su „Minijos“ progimnazijos Erasmus+ programos vykdomų tarptautinių projektų tikslais.

Jau eilę metų  progimnazijoje nuosekliai įgyvendinamas tarpkultūrinis švietimas ne tik  per dalykų pamokas, bet ir popamokinėje projektinėje veikloje. Šiuolaikinėje mokykloje mokymasis suvokiamas kaip prasmės konstravimas ir aktyvi besimokančiojo veikla ,kuri koreliuoja su kognityvinio ugdymo teorija t.y. kai pamokoje  susiejame turinį, pažinimą ir kultūrą.

Šiame atsivėrusių sienų laikmetyje Erasmus+  mokyklų partnerystės projekto „Daugiakultūrinis bendravimas: stereotipų laužymas“ siekis yra  visomis įmanomomis priemonėmis prisidėti prie mokinio tautinio savęs identifikavimo, skatinti mokyklinio jaunimo domėjimąsi savo miesto, krašto istorija, kultūriniais lobynais, paveldu. Skatinant mokinio tarpkultūrinį sąmonėjimą, svarbi kognicija (pažintis) su  kitomis kultūromis, svarbu skatinti toleranciją, supratingumą  ir pagarbą kitai kultūrai, kovojant su iš anksto nusistovėjusiais stereotipais.

Projekto veiklos esmė yra padėti kiekvienam jo dalyviui individualiame  lygmenyje, nežiūrint veiklos pobūdžio- ar tai būtų veikla klasėje, veikla mokyklos ar bendruomenės mastu, įgyti  supratimą, kad skirtingų kultūrinių grupių individų  bendradarbiavimas yra galimas, kad kiekvienas individas turi teisę gyventi ir veikti atsižvelgiant į jo tautos kultūrinius savitumus bei tradicijas.

Rasiniai ir etniniai skirtumai įtakoja nesusipratimus, nesusikalbėjimą, ginčus ar konfliktus. Kuo daugiau žinosime apie kitas kultūras, kuo platesnis taps mūsų akiratis, tuo lengviau mums bus atsikratyti baimių to, kas nepažįstama, užsienietiška, nemūsiška.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės koncepcija teigia, kad šiandienos herojus yra kiekvienas Lietuvos pilietis – aktyvus XXI amžiaus Lietuvos kūrėjas, suvokiantis, kad nuo jo kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai. Tad pradėkime nuo mažų darbų.

Paskelbtas Naujienos
18 vasario 14, Trečiadienis 09:30

Šiuolaikinių šokių būrelio vaikų pergalė

Sausio pabaigoje Gargždų „Minijos“ progimnazijos šiuolaikinių šokių būrelio mergaitės dalyvavo Lietuvos KLŠA Line Dance (linijinių) šokių reitingo varžybose Ukmergėje “Ukmergė In Line 2018”. Į varžybas vyko dvidešimt trys 3-8 klasių mokinės. Konkurse varžėsi šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų, dalyvavo skirtingo amžiaus ir pasirengimo kategorijų šokėjų grupės. Mūsų mokyklai atstovavo trys šokėjų grupės.Konkursui reikėjo paruošti tris privalomus social šokius ir vieną parodomąjį linijinį šokį. 6-8 klasių šokėjų grupė Proline Social Group Junior kategorijoje užėmė I-ąją vietą.5 klasių šokėjų grupė Proline Junior kategorijoje - I-ąją vietą. 3-4 klasių šokėjų grupė Proline Junior kategorijoje - II-ąją vietą.Šauniosios šokėjos buvo apdovanotos medaliais, o vadovė –konkurso taurėmis.

18 vasario 11, Sekmadienis 19:44

Dovana savo gimtai šaliai - Lietuvai!

3e klasės mokiniai vykdė projektą ,,Mano gimtoji šalis –Lietuva“. Sukurtus eilėraščius, palinkėjimus, kūrybinį darbą skyrė Nepriklausomos Lietuvos atkūrimo 100 – mečiui. Pati svarbiausia dovana Lietuvai, tai kūrybinis darbas. Prie jo atsiradimo prisidėjo visi klasės mokiniai. Matavo, piešė, kirpo, klijavo, rašė ir štai - kūrinys. Lietuva, būk moderni, būk išskirtinė! Mes mylim ir didžiuojamės savo šalimi!

  2018-02-11                                                                                                                                       Vida Ratkuvienė

„Aplankyti 100 Lietuvos mokyklų“ - tai Lietuvos mokyklų bendruomenių ir VMI projektas, kuriuo norima skatinti moksleivių sąmoningumą auginant brandžią, pozityvią visuomenę. Projektas skirtas Lietuvos šimtmečiui. Sausio 29 dieną Gargždų „Minijos“ progimnazijoje viešėjo  Virginija Rancienė, Klaipėdos AVMI Gargždų poskyrio vyriausioji specialistė. Viešnia aštuntų klasių mokiniams pravedė pamoką-diskusiją „Ar verta gyventi su vokeliu?“. Mokiniai susipažino su Lietuvos mokesčių sistema, mokesčių rūšimis, sužinojo, kam  yra panaudojamos surinktų mokesčių lėšos. Daugiausia dėmesio sulaukė situacijų žaidimas apie studentą Saulių. Pasirinkdami problemos sprendimo būdą,  mokiniai galėjo sužinoti, kas nutiks, jei dalį atlyginimo vaikinas gaus „vokelyje“.

„Tik sąžiningai mokėdami mokesčius prisidedame prie savo ir valstybės ateities kūrimo“, - teigė vyriausioji specialistė. Svarbu, kad jaunoji karta žinotų, jog piliečių sumokami mokesčiai skiriami Lietuvos gyventojų socialinėms reikmėms, sveikatos apsaugai, švietimui ir mokslui, subsidijoms verslui bei žemės ūkiui, krašto apsaugai, priešgaisrinei apsaugai, policijai, teisėsaugos sistemai, kultūrai, menui, sportui ir kitoms visuomenės reikmėms.

Paskelbtas Ugdymas karjerai
18 vasario 07, Trečiadienis 18:54

Respublikinis oratorių anglų kalba konkursas

Vasario 1 dieną dvi progimnazijos mokinės Justė Dovainytė 7a (mokyt.R.Anužienė) ir Aušrinė Anužytė 8a (mokyt.V.Barbšienė) dalyvavo respublikiniame 7- 8 klasių mokinių oratorių anglų kalba konkurse,,Mūsų svajonės, troškimai ir mintys artėjant Lietuvos valstybės 100- mečiui“( “Throw Your Dreams, Wishes and Ideas into Space on Your Country’s Jubilee”- angl.),kuris vyko Tauragės ,,Šaltinio“ progimnazijoje. Vienas iš konkurso tikslų -ugdyti gabių mokinių kūrybiškumą, meninius ir viešojo kalbėjimo gebėjimus.

Renginio pradžioje vyko mokymai mokiniams, kuriuos vedė LCC tarptautinio universiteto Anglų kalbos katedros vedėja Robin Gingerich.Įkvėpti entuziastingos lektorės ir įgavę pasitikėjimo savimi, mokiniai pristatė 3 minučių paruoštas kalbas, kurios turėjo būti įtikinačios pagal numatytą temą ir potemę.

Justė pristatė kalbą poteme ,,Lietuva, gintarėlį tau atnešiu and delno“(“ Lithuania, I will bring you a piece of amber in my hands”- angl.)ir pelnė artistiškiausios oratorės nominaciją.

Aušrinė pavergė komisiją ir visą auditoriją savo kalba ,,Mano palinkėjimai šeimai ir draugams“(‘’My wishes to my Family and Friends“-angl.), kuri mokinei atnešė sėkmę – jos kalba buvo pripažinta viena iš dviejų geriausių kalbų oratorių konkurse.

https://www.youtube.com/embed/8NM4Y491t7E","width":"560","height":"315","frameborder":"0","allowfullscreen":"allowfullscreen"}}" height="315" width="560">

Paskelbtas Naujienos