19 lapkričio 29, Penktadienis 09:42

Bendra mokinių, mokytojų ir tėvų sesija (2019m. lapkritis)

   Šių metų lapkričio 13 d. Gargždų ,,Minijos“ progimnazijoje vyko antroji ES finansuojamo projekto ,,Motyvuoti mokytojai ir tėvai, - motyvuoti mokiniai“ 5-8 klasių mokinių, mokytojų ir tėvų sesija. Bendro susirinkimo tikslas – aptarti projekto pasiteisinusias veiklas, idėjas, išklausyti mokinių nuomonę, pasidalinti patarimais ir emocijomis.

   Sesijos dalyviai aktyviai diskutavo, reiškė mintis, idėjas ir jas surašė pateiktuose lapuose. Susirinkusiems buvo itin svarbu sužinoti, kurios projekto veiklos pasiteisino, kokias idėjas ateityje reikėtų tęsti, kas nepasiteisino ir kokias emocijas ši veikla sukėlė visiems projekto dalyviams.

Projekte dalyvavusieji pabrėžė, kad mokiniams labai svarbi mokytojo kompetencija, mokymosi aplinka, tėvų bendradarbiavimas, matematikos žinių pritaikymas praktikoje. Pastebėta, kad mokiniams itin patiko matematikos projektai ir pamokos netradicinėje aplinkoje. Tėvai džiaugėsi ir siūlė organizuoti daugiau mokymų tėvams švietimo centre. Taip pat vertėtų tęsti individualius tėvų, mokinių ir mokytojų pokalbius. Mokytojai džiaugėsi išbandytu nauju rato metodu. Tačiau tiek mokiniai, tiek tėvai paminėjo, kad santykis tarp mokytojos, mokinio ir tėvų nekito. Taip pat pritrūko bendradarbiavimo tarp mokinio ir mokytojo, parenkant matematikos projekto temas. Labiausiai mokinius demotyvavo papildoma matematikos pamoka ir per didelis mokymosi krūvis. Sesijos dalyviai džiaugėsi, kad dalyvavimas projekte sutelkė bendrystei, įnešė vieningumo, padėjo mokytojams geriau pažinti mokinius, o mokiniai pradėjo labiau savimi pasitikėti.

   Bendrą tėvų, mokinių ir mokytojų sesiją dalyviai baigė pristatydami savo idėjas bei pasiūlymus. Pastebėta, kad dalyvavimas projekte pagerino mokytojų ir mokinių santykius, tėvai aktyviau įsitraukė į vaikų mokymosi procesą ir mokytojams padėjo labiau pažinti bei suprasti savo mokinius.