19 lapkričio 10, Sekmadienis 16:09

Mokinių mainų programa

 

Kartu su mokyklomis iš Bulgarijos, Graikijos, Portugalijos ir Vokietijos, Gargždų „Minijos“ progimnazija antrus metus iš eilės dalyvauja tarptautinėje mokinių mainų programoje, vykdomoje pagal Erasmus+ programos KA229 mokyklų mainų projektą 2018-1-DE03-KA229-047332_4 "Water Is Life" („Vanduo yra gyvenimas“).

Lapkričio 10 – 15 dienomis progimnazijos mokiniai Oresta Viskontaitė, Augustė Petreikytė., Liepa Butvydaitė, Urtė Pranytė, Rugilė Ežerskytė ir Altėja Stinčiutė, lydimos mokytojų V.Barbšienės, S.Piaulokienės ir L.Sukurienės lankosi Portugalijos Funšalio miesto Escola Básica e Secundária Gonçalves Zarco pagrindinėje mokykloje.

Mainų programos metu mokiniai ir mokytojai dalyvauja pamokose, susipažįsta su Portugalijos švietimo sistema, atlieka tiriamuosius darbus, dalyvauja tarptautinėje konferencijoje „Vanduo gali būti pavojingas“, kur pristatys atliktus tiriamuosius darbus apie klimato kaitos įtaką Baltijos jūros lygio kilimui ir su tuo susijusiomis problemomis, klimato kaitos įtaka ežerų ir upių gyvūnijai ir augalijai bei gruntinių vandenų kokybei. Edukacinių programų metu mokiniai ir mokytojai susipažins su levandomis - kalnuose nusidriekę drėkinimo sistemos kanalais, aplankys aukščiausią Europos kyšulį Kabo Žirao (Cabo Girao), plauks į Atlanto vandenyną stebėti banginių ir delfinų.

                     Mainų programos veiklos yra skirtos pažinimo , dalykinių , asmeninių bei socialinių kompetencijų ugdymuisi. Pagrindinis tikslas yra keisti mokinių požiūrį į aplinką, kad mokiniai suprastų tvaraus vystymosi būtinybę ir norą veikti atitinkamai ir išsiugdytų įgūdį atsakingai naudotis ir valdyti gamtos išteklius.