18 lapkričio 26, Pirmadienis 07:56

Mokinių tarptautinių mainų programa

Šiais mokslo metais veiklą pradėjo Erasmus+ programos KA229 mokyklų mainų projektas  2018-1-DE03-KA229-047332_4 "Water Is Life" („Vanduo yra gyvenimas“) kartu su mokyklomis iš Bulgarijos, Graikijos, Portugalijos ir Vokietijos.

Lapkričio 24 –gruodžio 1 dienomis progimnazijos mokiniai Martynas Abramavičius, Eivilė Bieliauskytė, Ieva Jackevičiūtė, Viktorija Lachajūtė, Almantas Zaveckas ir Kamilė Žemgulytė, lydimi mokytojų V.Barbšienės, S.Piaulokienės ir L.Sukurienės lankosi Vokietijos Ahaus miesto Anne-Frank pagrindinėje mokykloje.

Mokiniai ir mokytojai dalyvauja pamokose, susipažįsta su Vokietijos švietimo sistema, atlieka tiriamuosius darbus ir lankosi Zwillbrocker Venn  gamtos rezervate. Projektinės veiklos yra skirtos pažinimo ir socialinių kompetencijų ugdymui. Pagrindinis tikslas yra keisti mokinių požiūrį į aplinką, kad mokiniai suprastų tvaraus vystymosi būtinybę ir norą veikti atitinkamai ir išsiugdytų įgūdį  atsakingai naudotis ir valdyti gamtos išteklius.

Mokyklinių konferencijų metu visų šalių mokiniai pristato  savo šalį, gimtąjį miestą ir mokyklą. Labiausiai jaudinantis dalykas yra tai, kad mokiniai gyvena šeimose, betarpiškai įsilieja į vokiečių šeimų kasdienę rutiną, ir, nori nenori, yra priversti lavinti savo užsienio kalbų vartojimo įgūdžius.