18 lapkričio 07, Trečiadienis 08:12

Vietos savivaldos diena

2007 metais LR Seimo sprendimu atmintinų dienų sąrašas buvo papildytas Vietos savivaldos diena, kurią minime spalio 10-ąją: tuo pripažinta savivaldos institucijų svarba ir reikšmė visam šalies gyvenimui, nes savivaldybė yra arčiausiai vietos gyventojų, geriausiai žino jų problemas ir lūkesčius.  

Vietos savivalda – tai valstybės teritorijos administracinio vieneto – savivaldybės – teisė laisvai ir savarankiškai tvarkytis tam tikroje teritorijoje pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją ir įstatymus. Šią teisę įgyvendina asmenys, kuriuos kas ketverius metus renka savivaldybės gyventojai. Lietuvoje yra 60 savivaldybių.

Vietos savivaldos dienos proga Gargždų „Minijos“ progimnazijoje apsilankė ir susitiko su 8 klasių mokiniais Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė, teisininkė, mediatorė Andžela Šakinienė. Ji supažindino mokinius su Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos veikla, pakvietė juos  dalyvauti konkurse „Verslumo manija“;  pristatė Klaipėdos rajono edukacines programas bei mokė mokinius drąsiai išsakyti savo vertinimus ir nuomonę. 8 klasių mokiniai dalyvavo paruoštoje viktorinoje, diskutavo. Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Andželika Šakinienė už teisingus atsakymus į viktorinos klausimus dovanojo mūsų savivaldybės simboliais papuoštų suvenyrų.

IMG 8453