18 kovo 30, Penktadienis 07:05

Veiksmo savaitė be patyčių

Kovo 19-23 dienomis  Gargždų „Minijos“ progimnazija dalyvavo tarptautinėje akcijoje „Veiksmo savaitė be patyčių“. Šios akcijos tikslas - skatinti ir vaikus, ir suaugusius nelikti abejingus patyčioms, stengtis demonstruoti nepritarimą patyčioms, palaikyti ir draugiškai bendrauti su patyčias patiriančiais žmonėmis taip užkirsti kelią jų plitimui.

Visą savaitę socialinė pedagogė Viktorija Jokubaitienė ir psichologė Loreta Koverienė vedė pradinių klasių mokiniams klasės valandėles tema „Su šypsena prieš patyčias“. Kasdien mokiniai puošėsi skirtingų spalvų rūbais ir stengėsi puoselėti tikrąsias vertybes (pasisveikink, nusišypsok, apkabink, padėkok ir atsiprašyk, pasakyk komplimentą). Bibliotekininkė Euridika Piaulokienė su socialine pedagoge Viktorija Jokubaitiene vedė integruotą pamoką trečių klasių mokiniams. Pamokoje mokiniams buvo pristatyta G. Morkūno knyga „Grįžimo istorija“ bei pasiūlyta sukurti savo klasės draugystės knygą.

Akcijai „Veiksmo savaitė be patyčių“ neliko abejingos ir mišrios Jakų skyriaus klasės. Mokiniai skaitė knygas, dalyvavo diskusijose, dalinosi mintimis apie draugystės reikšmę, puoselėjimą ir  jos prasmę. Kiekviena diena buvo vis kitokia - spalvota ir skirtinga savo veiklomis.

5–8 klasių mokiniai patyčių problemą gvildeno dalyvaudami filmukų “Mes prieš patyčias“ kūrimo konkurse. Jį organizavo etikos mokytoja Lina Zubauskienė, socialinė pedagogė Gintarė Rancienė ir psichologė Vita Adomavičienė (filmukus bus galima pamatyti progimnazijos „Facebook“ paskyroje).

Kovo 23 dieną progimnazijoje svečiavosi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadorius, dainininkas, aktorius Vidas Bareikis. Jis dalinosi savo prisiminimais, patirtimi ir drąsino mokinius nesitaikstyti su patyčiomis, o ieškoti išeičių. Ambasadorius V. Bareikis atsakinėjo į mokinių pateiktus klausimus atliko kelis savo kūrinius.

Mokinius sužavėjo aktoriaus, režisieriaus nuoširdus bendravimas. Norisi tikėti, kad tokia veikla privers visus susimąstyti apie patyčias, jų sukeliamą skausmą ir  padės užkirsti kelią smurtui, agresijai, pykčiui.

Atnaujinta 18 kovo 30, Penktadienis 07:14