18 kovo 01, Ketvirtadienis 11:45

Vasario 16 – osios šventė progimnazijoje

Vasario 15  dienos  rytas  Gargždų ,,Minijos“ progimnazijoje prasidėjo ne  skambučiu, kviečiančiu į pamokas, bet  varpų dūžiais, simbolizuojančiais Lietuvos laisvės kelią. Mūsų progimnazijoje –  tai netradicinio ugdymo diena, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti.

Žvarbų rytą visa progimnazijos bendruomenė rinkosi vidiniame mokyklos kiemelyje. Renginio vedėjai  Arnas Simonaitis ir Augustė Petreikytė pristatė šventės svečius:  Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjo pavaduotoją Nijolę  Gotlibienę, UAB ,,Idmava ir partneriai“ direktorių, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narį Vaclovą Macijauską, Lietuvos laisvės gynėjus, aktyvius  visuomenės veikėjus Virgilijų Skuodą  ir Rimantą Lukošių, Gargždų 309-osios kuopos šaulius ir jų vadą Aleksandrą Jefimovą. 

Degant laužams, skambėjo patriotinių dainų įrašai, poetų eilės. Moksleiviai skaitė ištraukas  iš gražiausių rašinių  ir pačių sukurtų eilėraščių  apie Lietuvą.

Sugiedojus ,,Tautišką giesmę“,  į dangų buvo paleisti  geltoni, žali ir raudoni balionai, simbolizuojantys Lietuvos vėliavą ir laisvę. Savo emocijas mokiniai išreiškė bendromis dainomis ir šokiais.

Daugiau kaip mėnesį progimnazijos mokiniai ruošėsi valstybės gimtadieniui. Jie puošė  mokyklos erdves ir kiekvienoje kertelėje buvo galima  pajusti artėjančios šventės dvasią. Per klasės valandėles, dailės ir technologijų pamokas,  net po pamokų mokiniai lankstė paukštelius, simbolizuojančius Laisvę ir Nepriklausomybę, piešiniais iliustravo žodį ,,Lietuva“, rašė rašinius ir kūrė eiles Lietuvai. Gražiausi darbai sugulė mokyklos stenduose. 6–7 klasių mokiniai, vadovaujami progimnazijos technologijų ir dailės  mokytojos Ramunės Našlėnienės, pristatė projektinį darbą „Lietuvos tautinis kostiumas. Regioniniai ypatumai“.

Lietuvos  šimtmečio proga pirmojo aukšto fojė buvo eksponuojamos tautodailininkės Zitos Paulikienės bei mokytojos Ramunės Našlėnienės tautinės juostos. Šią parodą papildė dailininkės Virginijos Balsienės sukurtos lėlės – aukštaitė, žemaitė ir zanavykė.  

Pasitikdami šimtmetį ,,Minijos“ progimnazijos moksleiviai vykdė daug įdomių veiklų. Pirmų ir antrų klasių mokiniai dalyvavo mįslių konkurse. Trečiokai ir ketvirtokai rungėsi viktorinoje „Kieti riešutėliai“. Penktokai dalyvavo istorijos pamokoje „Lietuviškų pinigų istorija“. Ją iliustravo  Mariaus Tamošaičio surinkta XVI – XXI a. monetų kolekcija. Aštuntokai ir septintokai kino teatre  žiūrėjo filmą „Grąžinti Nepriklausomybę“. Filmą „Laisvės kaina. Savanoriai.“ Penktų ir šeštų klasių mokiniai stebėjo kabinetuose. Šeštokai  leidosi į edukacinę ekskursiją ,,100 mano miesto akimirkų“, kurią vedė  ekskursijos autorė ir gidė Monika Vosylienė.

Mokiniai spalvino tautines juostas, kuriomis papuoš mokyklą Kovo 11–ąjai. 5–8 klasėse vyko dailyraščio konkursas, kuriame moksleiviai miklino ranką rašydami įvairių autorių tekstus apie mūsų Trispalvę, Lietuvos vardo kilmę, garbingą šalies praeitį. Gražiausiai parašę dalyvaus kovo mėnesį vyksiančiame  rajono dailyraščio konkurse ,,Rašyk dailiai 2018“. Šventę užbaigė tautiniais kostiumais pasipuošusių  mokytojos Valės Norvydienės ir mokinių Džiugintos, Justo, Vaivos,  Mildos nuoširdūs sveikinimai žemaičių tarme. Vakare minijiečiai linksminosi šventinėje diskotekoje.

Tokios netradicinės  dienos ugdo mokinių pilietiškumą, patriotizmą ir pagarbą savo kraštui.

,,Minijos“ progimnazijos bendruomenė nuoširdžiai dėkoja visiems, padėjusiems organizuoti šventę,

Gargždų ,,Minijos“ progimnazijos  bendruomenės vardu lietuvių kalbos mokytojos Živilė Bartkevičienė ir Rasa Lygutaitė

Atnaujinta 18 kovo 01, Ketvirtadienis 11:50