Warning: Use of undefined constant JMF_THEMER_MODE - assumed 'JMF_THEMER_MODE' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/mioslt/domains/minijos.lt/public_html/plugins/system/djjquerymonster/djjquerymonster.php on line 210
100 atvirlaiškių Erasmus + draugams
×

Įspėjimas

JUser: :_load: Nepavyko įkelti nario su id: 34
Spausdinti šį puslapį
18 vasario 14, Trečiadienis 09:42

100 atvirlaiškių Erasmus + draugams

Vasario pradžioje paskelbtoje akcijoje „100 atvirlaiškių Erasmus+ programos draugams apie Lietuvą“ dalyvavo gerokai per šimtą  6, 6b, 6d, 7c7d, 7e,  8a, 8c klasių mokinių.  Rūta, Gabriele,  Akvilė  iš 7e klasės  turėjo pasukti galvą, kuriuos atvirlaiškius atrinkti ekspozicijai

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventimo projekto iniciatyva „Dovana Lietuvai“ anglų kalbos mokytojoms Violetai Barbšienei ir Stefanija Piaulokienei sužadino norą  prisidėti prie šios iniciatyvos. Tuo labiau, kad  iniciatyvos tikslai didinti Lietuvos žinomumą užsienyje ir švenčiant atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo šalimi, sutampa su „Minijos“ progimnazijos Erasmus+ programos vykdomų tarptautinių projektų tikslais.

Jau eilę metų  progimnazijoje nuosekliai įgyvendinamas tarpkultūrinis švietimas ne tik  per dalykų pamokas, bet ir popamokinėje projektinėje veikloje. Šiuolaikinėje mokykloje mokymasis suvokiamas kaip prasmės konstravimas ir aktyvi besimokančiojo veikla ,kuri koreliuoja su kognityvinio ugdymo teorija t.y. kai pamokoje  susiejame turinį, pažinimą ir kultūrą.

Šiame atsivėrusių sienų laikmetyje Erasmus+  mokyklų partnerystės projekto „Daugiakultūrinis bendravimas: stereotipų laužymas“ siekis yra  visomis įmanomomis priemonėmis prisidėti prie mokinio tautinio savęs identifikavimo, skatinti mokyklinio jaunimo domėjimąsi savo miesto, krašto istorija, kultūriniais lobynais, paveldu. Skatinant mokinio tarpkultūrinį sąmonėjimą, svarbi kognicija (pažintis) su  kitomis kultūromis, svarbu skatinti toleranciją, supratingumą  ir pagarbą kitai kultūrai, kovojant su iš anksto nusistovėjusiais stereotipais.

Projekto veiklos esmė yra padėti kiekvienam jo dalyviui individualiame  lygmenyje, nežiūrint veiklos pobūdžio- ar tai būtų veikla klasėje, veikla mokyklos ar bendruomenės mastu, įgyti  supratimą, kad skirtingų kultūrinių grupių individų  bendradarbiavimas yra galimas, kad kiekvienas individas turi teisę gyventi ir veikti atsižvelgiant į jo tautos kultūrinius savitumus bei tradicijas.

Rasiniai ir etniniai skirtumai įtakoja nesusipratimus, nesusikalbėjimą, ginčus ar konfliktus. Kuo daugiau žinosime apie kitas kultūras, kuo platesnis taps mūsų akiratis, tuo lengviau mums bus atsikratyti baimių to, kas nepažįstama, užsienietiška, nemūsiška.

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės koncepcija teigia, kad šiandienos herojus yra kiekvienas Lietuvos pilietis – aktyvus XXI amžiaus Lietuvos kūrėjas, suvokiantis, kad nuo jo kasdienių pastangų priklauso ne tik dabartis, bet ir būsimi Lietuvos valstybės ir tautos istorijos įvykiai. Tad pradėkime nuo mažų darbų.