17 balandžio 11, Antradienis 07:07

Pamoka apie Lietuvos kariuomenę

Balandžio 4 dieną, progimnazijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos darbuotojai. Vyr. seržantas Andrejus Fedijus, Klaipėdos regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus verbuotojas, aštuntokus supažindino su Lietuvos kariuomenės struktūra, aptarė priežastis, kodėl verta tarnauti kariuomenėje.

Balandžio 4 dieną, progimnazijoje lankėsi Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos darbuotojai. Vyr. seržantas Andrejus Fedijus, Klaipėdos regiono karo prievolės ir komplektavimo skyriaus verbuotojas, aštuntokus supažindino su Lietuvos kariuomenės struktūra, aptarė priežastis, kodėl verta tarnauti kariuomenėje. Štai pagrindinės jų:

Pareiga. Būti kariu – tai daugiau nei darbas. Kariai pasiryžę ginti tuos, kurie negali apsiginti patys, kovoti už laisvę bei vertybes. 

Veiksmas. Prisijungęs prie Lietuvos kariuomenės susidursi su dar nepatirtais iššūkiais: šturmai, pasalos ir oro  desantai – tai tik dalis tavęs laukiančių užduočių.

Tobulėjimas. Kovinės užduotys, sunkios ir įtemptos sąlygos moko karius dirbti komandoje, laikytis vienas kitų bei išugdo lyderius, gebančius prisitaikyti prie bet kokių sąlygų ir kūrybiškai įvykdyti jiems pavestas užduotis.

Draugai. Kariai sportuoja kartu, leidžia laisvalaikį kartu, palaiko vienas kitą nelaimėse. Stodamas kariuomenėn tapsi ne tik rikiuotės, bet ir šeimos dalimi, kurioje visuomet rasi tų, kurie bus pasiryžę ištiesti tau pagalbos ranką.

Atlygis. Kariams už tarnybos dienas mokamas atlyginimas, kariai maitinami, jiems teikiamos nemokamos sveikatos priežiūros paslaugos bei kitos socialinės garantijos.

Svečias papasakojo, kad tarnybą Lietuvos kariuomenėje galima atlikti vienu iš 5 būdų, kurių kiekvienas subalansuotas skirtingo amžiaus, fizinio pajėgumo ir užimtumo asmenims. Lietuvos kariuomenėje laukiamas kiekvienas neabejingas mūsų krašto saugumui!

20170406 085648

20170406 090206

Atnaujinta 17 balandžio 11, Antradienis 07:12