17 vasario 24, Penktadienis 11:22

Moksleiviai miklino ranką

,,Minijos“ progimnazijoje vyko rajono moksleivių dailyraščio konkursas ,,Rašyk dailiai“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Ranką pamiklinti susirinko moksleiviai net iš 13 mokyklų

,,Minijos“ progimnazijoje vyko rajono moksleivių dailyraščio konkursas ,,Rašyk dailiai“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Ranką pamiklinti susirinko moksleiviai net iš 13 mokyklų: Gargždų ,,Vaivorykštės“, Veiviržėnų Jurgio Šaulio, Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijų, ,,Kranto“, Endriejavo, Judrėnų Stepono Dariaus, Agluonėnų, Plikių I. Labutytės, Vėžaičių, Dovilų, Ketvergių pagrindinių mokyklų, Pašlūžmio mokyklos – daugiafunkcinio centro ir Gargždų ,,Minijos“ progimnazijos. Šis konkursas mūsų mokykloje vyksta jau antri metai. Šiemet sulaukėme net 69 moksleivių nuo penktų iki dvyliktų klasių. Kadangi renginys skirtas ypatingai datai paminėti, mokiniai balto popieriaus lape rašė tekstus apie Lietuvos vardo kilmę, karališkąją Lietuvos istoriją, Baltijos auksu vadinamą gintarą.

Konkurso dalyviai varžėsi keturiose amžiaus grupėse: 5 – 6, 7 – 8, 9 – 10 bei 11 – 12 moksleiviais.

Darbus vertino rajono lietuvių kalbos mokytojos, atkreipdamos dėmesį ne tik į dailią, estetišką, taisyklingą rašyseną, bet ir į raidžių jungimą, rašto pasvirimą, tolygumą, raštingumą. Šiais, kompiuterių laikais, perrašyti tekstą be klaidų, pasirodo, tikrai nėra lengvas darbas. Išrinkti geriausius darbus tikrai buvo nelengva, matėsi mokinių veiduose jaudulys, kiekvienas įdėjo ,,daug širdies“ ir pastangų perrašydamas tekstą.

Kadangi norinčiųjų pamiklinti ranką susirinko nemažas būrys, tad 5 – 6 klasių amžiaus grupėje pirmąją vietą užėmė 6 klasės mokinė Rūta Poškaitė iš Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijos, antroji vieta paskirta dviem moksleivėms: 5 klasės mokinei Gabrielei Kerpytei iš Endriejavo bei Augustinai Lapinskaitei iš Vėžaičių pagrindinių mokyklų, trečioji vieta atiteko 6 klasės mokinei Bernadetai Jasaitei iš Gargždų ,,Kranto“ ir 6 klasės mokinei Aistei Jurkutei iš Dovilų pagrindinių mokyklų.

7 – 8 klasių amžiaus grupėje pirmoji vieta atiteko 7 klasės mokinei Monikai Narkutei iš Ketvergių pagrindinės mokyklos, antroji – 8 klasės mokinei Aušrai Stonkutei taip pat iš Ketvergių, trečioji – Emilijai Dirgėlaitei iš Gargždų ,,Minijos“ progimnazijos.

9 – 10 klasių tarpe pirma vieta pripažinta Monikai Elvikytei iš Dovilų pagrindinės mokyklos, antroji – Emilijai Jovaišaitei iš Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos, trečioji – Emilijai Vaivadaitei taip pat iš ,,Vaivorykštės“ gimnazijos.

11 – 12 klasių moksleivių amžiaus grupėje pirmoji vieta atiteko Jūratei Kasparavičiūtei iš ,,Vaivorykštės“ gimnazijos, antroji – Jovilei Lukauskaitei iš Priekulės Ievos Simonaitytės gimnazijos ir trečioji - Irmantui Šaltupiui iš ,,Vaivorykštės“ gimnazijos.

Šio konkurso metu mokiniai turėjo galimybę ne tik lavinti rašymo įgūdžius, bet ir ugdytis pastabumą, sutelkti dėmesį. Šiandien mokinių rašto kultūra prastėja. Juk prieškario ir pokario metų Lietuvoje buvo vedamos dailyraščio pamokos. P. Cvirkos apsakyme ,,Vaikų karas“ Juozapėlio ir Mikės dialogas vyksta kaip tik per dailyraščio pamoką. Gal ir šiandien į mokyklą reikėtų sugrąžinti tokią pamoką?

 

   Živilė Bartkevičienė   Gargždų ,,Minijos“ progimnazijos lietuvių      kalbos mokytoja             

20170214 091903

20170214 093208

20170214 102108

20170214 102136

20170214 102204

20170214 113448                                                                                                                                                                     

Atnaujinta 17 vasario 24, Penktadienis 11:30