16 lapkričio 24, Ketvirtadienis 19:01

PROGIMNAZIJOS MOKINIAI PAMINĖJO TOLERANCIJOS DIENĄ

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą Lietuvoje. Na o mūsų mokykla prie šios pilietinės akcijos prisijungė 2009-aisias.

Lapkričio 16-ąją mini daugelis demokratinių valstybių nuo 1995 m., kai UNESCO šią dieną paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Tarptautinė istorinio teisingumo komisija kasmet, nuo 2003 metų, inicijuoja šios dienos minėjimą Lietuvoje. Na o mūsų mokykla prie šios pilietinės akcijos prisijungė 2009-aisias. Nuo tada kasmet, lapkričio vidury, „Minijos“ progimnazijos mokiniai kartu su klasių vadovais, mokytojais diskutuoja tolerancijos tema, aiškinasi šio žodžio reikšmę ir prasmę, aptaria įvairius tolerancijos/netolerancijos pavyzdžius iš istorijos, dabarties įvykių, iš savo kasdienio gyvenimo.

Kasmet Tolerancijos diena turi vis kitą simbolį. Šių metų Tolerancijos dienos simbolis – paukštis. Tad progimnazijos mokiniams buvo pasiūlyta, pasitelkiant šią simboliką, mokyklos erdves papuošti kompozicijomis, plakatais ar pan. Džiaugiamės gražiais darbiais.

Už dalyvavimą pilietinėje Tolerancijos dienos akcijoje buvo skirti „Šauniausios 5-8 klasės“ konkurso taškai. Papildomus balus už įvairias nominacijas gavo šios klasės:

5d ir 6b kl. – „Labiausiai temą atitinkantis kūrinys“

8c kl. – „Originaliausias darbas“

7d kl. – „Už kūrybiškumą“

5a, 7b, 8a kl. – „Estetika, grožis, kruopštumas“

6a kl. – „Didžiausias įspūdis“.

Atnaujinta 16 lapkričio 25, Penktadienis 08:19