20 spalio 14, Trečiadienis 15:28

Elektronikos atliekų diena

Spalio 14 dieną pasaulis mini Tarptautinę elektronikos atliekų dieną. Šią dieną  paminėjo ir Jūsų švietimo įstaiga. Progimnazija  dalyvauja tarptautiniame  Erasmus+ programos KA229 Mokyklų mainų 2018-1-EL01-KA229-048000_2 projekte „Be The Change...You Want To Be! (Nori pokyčių… Pradėk nuo saves”), kurio pagrindinis tikslas yra mokyti bendruomenę gyventi darnoje su gamta ir būti atsakingu vartotoju.  Kaip žinia, elektronikos atliekų srautas yra vienas sparčiausiai augančių pasaulyje, o kasmet jų perdirbama tik penktadalis, todėl norėjome kuo plačiau paskleisti žinią apie šių atliekų surinkimo ir rūšiavimo svarbą.

Projekto koordinatorė anglų kalbos mokytoja Stefanija Piaulokienė kartu geografijos mokytoja Žaneta Surpliene bei anglų kalbos mokytoja Violeta Barbšiene vedė integruotas pamokas  5- 7 klasių mokiniams.

Vyko aplinkosauginė internetinė pamokėlė „Elektros ir elektroninės įrangos, baterijų ir akumuliatorių, apmokestinamųjų gaminių, eksploatuoti netinkamų transporto priemonių, alyvų atliekų tvarkymas, priėmimo vietos, šių atliekų atskiro surinkimo būtinybė, žalingas poveikis aplinkai bei žmonių sveikatai”. Mokiniai turėjo galimybę sudalyvauti Gamintojų ir importuotojų asociacijos ir VšĮ „Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacijos” parengtame  konkurse- išspręsti kryžiažodį, tikėdamiesi laimėti prizų.

Atnaujinta 20 spalio 14, Trečiadienis 15:34