20 birželio 09, Antradienis 16:56

Summer Reading. Rekomenduoja šeštokai

Anglų kalbos pamokose šeštų klasių mokiniai skaito daug įdomių įvairaus žanro tekstų. Skaitymas yra itin veiksmingas būdas tobulinti užsienio kalbą, nes gali greitai suprasti skirtingus žodžius pagal kontekstą. Tai padeda greičiau pradėti laisvai kalbėti ir rašyti anglų kalba. Skaitymas  taip pat praturtina žodyną, išlaisvina vaizduotę. Pasinaudodami virtualių knygų anglų kalba vaikams svetaine www.vocab.today/reader, mokiniai rinkosi vieną iš rekomenduojamų knygų namų skaitymui.

Svetainė skirta įvairių lygių  skaitytojams- nuo pradedančiojo iki  pažengusio, joje didelis įvairios grožinės literatūros pasirinkimas. Šeštokus sudomino ne tik „Elementary pradedančiųjų lygiui siūlomi skaitiniai, bet ir „Advanced“ pažengusiųjų lygis. Perskaitę knygą, new.edmodo.com  nuotolinio mokymosi platformoje mokiniai parengė 6-9 sakinių apimties santrauką, nurodydami kūrinio pavadinimą, autorių, pagrindinius veikėjus, glaustai atpasakojo turinį ir pateikė rekomendacijas, kodėl verta skaityti būtent šia knygą. Pasinaudojant internetinio įrankio „Padlet“ galimybėmis, šeštokai sudarė sąrašą knygų, rekomenduojamų vasaros skaitiniams https://padlet.com/spiaulokiene/h4nx01wl0urxtjqj

Šeštokai siūlo socialinį eksperimentą: išsirink knygą ir skirk visą vakarą tik skaitymui,

 nepasitikrindamas žinučių ar naujienų telefone. Išbandyk save, atrask „savo“ knygą.

Šeštokai žino, kad  vos šešių minučių skaitymas gali sumažinti streso lygį net iki 60 procentų ir tai yra efektyviausias būdas įveikti stresą, veiksmingesnis už muzikos klausymą ir pasivaikščiojimą.