20 birželio 09, Antradienis 16:54

The Royal Family. Penktokų tyrinėjimai

Anglų kalbos pamokų metu penktos klasės mokiniai pasinėrė į tyrinėjimus. Perskaitę vadovėlio tekstą apie Jungtinės Karalystės (JK), dažniau pristatomos kaip  Anglijos, karalienę Elžbietą II, mokiniai itin susidomėjo pateikta informacija. Tekstas prasidėjo nuo informacijos apie princus Viljamą ir Harį, kaip karalienės anūkus. Šie du vardai mokiniams yra gerai žinomi, o ką žinome apie jų vaikystę, pomėgius, vaikiškas išdaigas? Kas yra jų tėvai? Kur dabar gyvena princas Haris? Kiek vaikų augina princas Viljamas? O kiek karalienei metų? Pasitarę su mokiniais, nutarėme patyrinėti  karališkosios šeimos medį. Mokiniams reikėjo   pasirinkti vieną  šios šeimos atstovą ir, pasinaudojus nuotolinio ugdymosi metu įgytais gebėjimais naudotis tam tikrais įrankiais,  susirasti informaciją ir  paruošti trijų skaidrių pristatymą per Google Apps įrankius.

Penktokai yra žingeidūs, moka naudotis interneto teikiamomis  galimybėmis, geba atrasti įdomius iliustruotus  tinklalapius. Tokia veikla plečia jų kultūrinį akiratį ir prisideda prie  kūrybinės saviraiškos ugdymo.

 Ar žinote, kad  Elžbieta II, kuriai šių metų balandžio 21 d. sukako 90 metų,  valdo jau 64 metus?

Ar  žinote, kad  karalienė  yra vienintelis žmogus  Jungtinėje Karalystėje, kuris gali vairuoti automobilį neturėdama vairuotojo teisių?

O gal jus sudomintų karališkosios šeimos paslaptys?

Visa tai, ir daug kitokios informacijos, tiesa, anglų kalba, rastumėte apsilankę čia https://docs.google.com/presentation/u/0/

 

Anglų kalbos mokytoja Stefanija Piaulokienė