19 gruodžio 22, Sekmadienis 18:04

Kūrybinės dirbtuvės „Panaudok dar kartą”

Lapkričio ir gruodžio mėn.  tarptautinio projekto 2018-1-EL01-KA229-048000_2  „Nori pokyčių? Pradėk nuo savęs! ” („Be The Change! You Want To Be! ”) darbo grupė kartu su technologijų mokytoja Alma Žiliene ir jos 5-8 klasių mokiniais surengė kūrybines šventines dirbtuves, kuriose visi norintys galėjo pasigaminti unikalių kalėdinių dekoracijų iš natūralių medžiagų. Lietuviškų advento vainikų kūrimo  ir kalėdinių atvirukų kūrimo dirbtuvės vyko kūrybiškai perdirbant arba naudojant jau panaudotas, lengvai perdirbamas ar gamtines medžiagas.

Kodėl toks dėmesys skiriamas antriniam panaudojimui? Todėl, kas statistika yra baisi. Jungtinių Tautų duomenys rodo, kad kiekvienais metais pasaulis pagamina 2,12 milijardo tonų atliekų ir šie skaičiai kasmet auga! „Mes turime išmokti riboti per didelį mūsų vartojimą. Turime suprasti, kad kūrybiškas perdirbimas ar antrinis panaudojimas yra naudingas aplinkai, taupo pinigus ir gali būti malonaus ir įtraukiantis pomėgis. ”- sako  mokytoja A. Žilienė.

Konstrukcijos iš paprastai laikomų nenaudingomis medžiagų arba gamtos atliekų panaudojimas ugdo vaikų sąmoningumą, aplinkos suvokimą, atsakingą  požiūrį ir elgesį su aplinka, gebėjimą gyventi darnoje su aplinka, plėtoja ekologines kompetencijas. Tai taip pat sustiprina kūrybinį mąstymą bei praturtina kūrybinę vaikų vaizduotę.

Be to, vainikų ar kalėdinių atvirukų kūrimo dirbtuvės yra paprastas ir įdomus užsiėmimas, suburiantis mokyklos bendruomenę šiuo šventiniu laikotarpiu.